Print-Me, polski producent filamentów, oprócz materiałów do druku 3D w swojej ofercie od niedawna posiada również drukarki 3D węgierskiej marki Craftunique. Dystrybuowane urządzenia z serii CraftBot FLOW Generation wyróżnia intuicyjność w obsłudze i bezawaryjność – system pracy plug’n’play pozwala na osiągniecie wydajnego przepływu pracy przy niskich nakładach poświęconego czasu.

Drukarki 3D Craftunique od początku swojego istnienia były wielokrotnie nagradzane przez znane ogólnoświatowe potrale poświęcone innowacjom, technologii i drukowi 3D (np. 3DHubs). Firma dystrybuuje swoje maszyny głównie na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych, gdzie cieszą się dużą popularnością.

Drukarki 3D węgierskiego producenta stworzone zostały z myślą o projektach realizowanych przez inżynierów, projektantów i architektów, aby ułatwić produkcję detali o profesjonalnej jakości dla celów funkcjonalnych, artystycznych lub prototypowania. Jednakże, łatwość obsługi i jej bezawaryjność to cechy, które docenią również początkujący drukarze którzy szukają urządzenia w konkurencyjnej cenie.

Gama tworzyw, jakie można stosować w drukarkach 3D CraftBot jest bardzo obszerna – pozwala to na realizację wydruków 3D z tworzyw takich jak PLA, PET-G, jak również ABS czy materiałów inżynieryjnych. Craftunique tworzy również własne materiały, jednak ekosystem drukarek 3D jest otwarty na korzystanie z filamentów zewnętrznych dostawców. Na chwilę obecną Print-Me tworzy bazę profili druku 3D pod wszystkie swoje materiały, aby drukowanie 3D na urządzeniach CraftBot było jeszcze łatwiejsze.

Urządzenia z serii flow wyposażone są w szereg nowych funkcji i udogodnień, takich jak:

  • w zależności od modelu drukarki 3D, jeden lub 2 hotendy z napędem bezpośrednim,
  • czujnik poziomowania stołu BL-Touch,
  • 32-bitowy procesor Atmel,
  • mikrokontroler Raspberry PI Compute Module 3+,
  • sterowniki TMC 2208,
  • możliwość łączenia się poprzez Ethernet, Wi-Fi, USB,
  • Dodatkowo: wbudowana kamera oraz dotykowy kolorowy wyświetlacz i czujnik filamentu.

Producent udostępnia również aplikację, z którą można się łączyć za pomocą przeglądarki internetowej. Dzięki temu znając tylko IP drukarki można nią zdalnie sterować, włączać, wyłączać wydruk, monitorować stabilność temperatury druku, ładować filament, uruchamiać nagrywanie (np. time-lapse) lub po prostu podejrzeć postępy w druku

Maszyny jednogłowicoweMaszyny dwugłowicowe
CraftBot FLOW
pole robocze: 300 x 200 x 250 mm
CraftBot FLOW IDEX
pole robocze: 450 x 250 x 250
CraftBot FLOW-XL
pole robocze: 300 x 200 x 550 mm
CraftBot FLOW IDEX-XL
pole robocze: 450 x 250 x 500 mm

Zaletą dwóch głowic jest możliwość wykonywania dwóch identycznych modeli w jednym czasie, w odbiciu lustrzanym, modelu z podporami z innego materiału np. FSM 900 rozpuszczalnego w wodzie dedykowanego do PLA, ABS, Nylonu i PET-G, lub drukować 3D w dwóch kolorach.

Urządzenia węgierskiego producenta objęte są pięcioletnią gwarancją (lub 5000 godzin druku 3D). Serwis drukarek realizowany jest na terenie polski w siedzibie Print-Me w Gorzowie. Dzięki temu, czas od zgłoszenia do zrealizowania naprawy jest znacznie krótszy.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Druk 3D