Spectrum Filaments to jeden z najpopularniejszych, polskich producentów filamentów do desktopowych drukarek 3D. W 2016 roku firma zdobyła dwie nagrody główne w Nagrodach Branżowych CD3D – dla Najlepszej Nowej Firmy roku oraz Najlepszego Polskiego Producenta Filamentów. Rok temu w tej drugiej kategorii Spectrum Filaments zajęło trzecie miejsce. Teraz powraca z nową identyfikacją wizualną, szeregiem nowych produktów w ofercie oraz co najważniejsze – z nowymi, atrakcyjniejszymi cenami!

Wraz z początkiem 2018 roku Spectrum Filaments przeszło mały rebranding i przeobraziło się w kolorowego kameleona. Producent zwiększył także ilość materiału na sprzedawanych szpulach, przechodząc z wagi 0,85 kg do pełnego 1 kg. Zmiana dotyczy takich materiałów jak PLA, ABS, HIPS-X, PETG oraz PLA z serii Stone Age. Zostało dodanych także 10 nowych kolorów PLA oraz 7 PETG.

Jednakże najważniejsza dla klientów informacja to obniżone ceny SRP wybranych materiałów, przy równoczesnym zwiększeniu ich ilości na szpuli. Nowe ceny dotyczą:

  • PETG – 79,99 PLN (poprzednio 99,99 PLN
  • HIPS-X – 79,99 PLN (poprzednio 99,99 PLN)
  • PLA Special Stone – 99,00 PLN (poprzednio 159 PLN)
  • PLA Glow in the dark – 129,00 PLN (poprzednio 159 PLN).

Tak jak wspomniałem we wstępie, firma odświeżyła także projekt opakowania, na którym dodano m.in. sekcję „Trusted by”, w której znalazły się firmy: Skriware, SelfCAD, Hyper Poland oraz 3DGence.

Na koniec kilka słów na temat nowych materiałów, które trafią do oferty Spectrum Filaments z końcem bieżącego miesiąca. Mowa o wzmocnionym PLA oraz nowym ABS pozbawionym matowej powierzchni po wydrukowaniu oraz niskim skurczem. ABS, który jest aktualnie w ofercie firmy będzie funkcjonował w głównej mierze jedynie jako zamiennik Z-ABS z uwagi na profil temperaturowy.

Źródło: www.spectrumfilaments.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like