O optymalizacji procesów wytwórczych w branży autmotive poprzez wdrożenie technologii wytwórczych pisaliśmy niejednokrotnie. Nowoczesne technologie wytwórcze stanowią naturalne dopełnienie produkcji wtedy, kiedy standardowe metody wytwórcze są niewystarczające.

Cubic Inch, firma świadcząca usługi druku 3D w technologii Multi Jet Fusion, opublikowała nowe studium przypadku - tym razem opisują, jak technologia druku 3D pomogła w optymalizacji produkcji samochodów w fabryce firmy z branży automotive.

Specjaliści z firmy wykonali narzędzie do wyznaczania linii lakierowania  karoserii dla producenta samochodów. Niektóre z aut lakierowane są na dwa kolory - problem stanowiło dokładne i powtarzalne wyznaczenie linii podziału pomiędzy dwoma lakierami. Pierwotnie producent korzystał z szablonu z folii magnetycznej, nakładanej przez operatora. Jednak wyznaczone w ten sposób linie nie były jednakowe i podatne na błędy operatora.

Detal, stworzony głownie w technologii MJF, został zaprojektowany w taki sposób, że można go używać tylko w jednym położeniu, co minimalizuje wpływ błędu operatora. Ponadto element został wzbogacony o magnesy, dla lepszego przylegania narzędzia do karoserii oraz przyssawki z żywicy z (stworzone w technologii SLA), aby zapobiec rysowaniu się lakieru. Co więcej, detal jest praktycznie niemożliwy do wykonania w tradycyjnych technologiach.

Rozwiązanie opracowane przez CubicInch:
  • podniosło wydajność i powtarzalność procesu,
  • zredukowało wagę i podniosło ergonomię użytkowania,
  • zminimalizowało wpływ błędu operatora.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=46&v=XZKlyxA45gg Pozostałe case studies dostępne na stronie cubicinch.pl

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Projekty 3D