Opadł już kurz wokół medialnej afery związanej z domową produkcją broni z drukarek 3D. Wszyscy myśleli, że to już koniec – media coraz rzadziej przypominały sobie o niebezpieczeństwie jakie niosą z sobą pliki do samodzielnego druku 3D broni, jednak ich twórca nadal bezkarnie je rozprzestrzeniał… Aż tu nagle wczoraj świat obiegła informacja, że Cody W. został oskarżony o molestowanie seksualne nieletniej.

19.09.2018 roku sąd Sąd Okręgowy w stanie Teksas wydał nakaz aresztowania twórcy projektu drukowanej 3D broni pod zarzutem wykorzystywania seksualnego nieletniej – 16-letniej dziewczyny. Według jej zeznań do spotkania z oskarżonym doszło 15 sierpnia br. – wtedy to miało dojść do wspomnianego przestępstwa. Tożsamość Cody’ego W. została potwierdzona dzięki nagraniom z monitoringu.

Dowodem pogrążającym Cody’ego W. jest korespondencja udostępniona przez dziewczynę, wymieniona za pośrednictwem strony internetowej SugarDaddyMeet.com. Tam też ustalone zostały szczegóły wspomnianego “spotkania”.

W teksasie tzw. “wiek zgody”, czyli minimalny wiek w jakim osoba może wyrażać zgodę na czynności seksualne to 17 lat – według oficerów, którzy spotkali się z domniemaną ofiarą niemal niemożliwe było wzięcie ją za starszą niż jest. Wręcz przeciwnie – według nich dziewczyna wygląda o wiele młodziej niż wskazuje na to jej wiek.

Wanted (Dead or Alive); Źródło: arstechnica.com

Z informacji, które posiada policja, Cody W. został powiadomiony przez osoby trzecie o prowadzonym śledztwie. Funkcjonariusze nie mają jednak pewności co do… miejsca, w którym obecnie przebywa. Z ustaleń wynika, że ostatnim miejscem, w jakim go widziano jest tajwańskie miasto Tapei – na podstawie kontroli lotów wiadomo jednak, że nie wrócił jeszcze do Stanów Zjednoczonych… Nie przedstawił również swojego oficjalnego stanowiska w związku z zaistniałą sytuacją.

Poprzednie artykuły na temat walki Cody’ego o możliwość publikowania plików do samodzielnego druku 3D broni znajdziecie tutaj:

ZOBACZ TEŻ: Nadchodzi era drukowanych w 3D pistoletów. Cody Wilson wygrał z rządem USA

ZOBACZ TEŻ: Myśleliście, że to już koniec sporu o drukowaną 3D broń? Nic bardziej mylnego…

ZOBACZ TEŻ: Facebook smaruje nas maścią politycznej poprawności i domyślnie banuje posty z instrukcjami o druku 3D broni

ZOBACZ TEŻ: Cody Wilson nie składa broni

Źródło: wired.com

Grafika przewodnia: [1]

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować