Uruchamiając zlokalizowany w sieci ekosystem dedykowany dostawcom usług przemysłowych, Dassault Systèmes może się przyczynić do przełomu w branży przemysłowej porównywalnego do tego wywołanego przez pierwszą internetową platformę handlu detalicznego.

Chyba każdemu z nas zdarzyło się już szukać nieosiągalnych w pobliskich marketach produktów na Allegro, pensjonatu na wymarzony urlop na Booking.com, smacznego obiadu na Pyszne.pl… Platformy internetowe skupiają w jednym miejscu wiele firm oferujących podobne produkty lub usługi, dzięki czemu zjednują sobie rzeszę klientów.

Oszczędność czasu, możliwość porównania ze sobą wielu ofert sklepów z różnych zakątków świata czy bardziej szczegółowe opisy produktów, zawierające, m.in. opinie klientów to tylko niektóre zalety handlu on-line. Według Bernarda Charlèsa (Vice Chairman & CEO Dassault Systèmes) po odmienieniu handlu detalicznego, transportu i usług hotelarskich przez zlokalizowane w sieci platformy i marketplace’y przyszła kolej na świat przemysłu.

Znajdujący się w sieci marketplace międzynarodowego przedsiębiorstwa specjalizującego się w oprogramowaniu do projektowania, wizualizacji 3D oraz zarządzania cyklem życia produktów jest nową platformą handlową dedykowaną transakcjom z zakresu cyfrowego projektowania, inżynierii i produkcji. Przedsiębiorstwa poszukujące nowych dostawców usług produkcyjnych mają teraz dostęp do produkcji na żądanie (on-demand manufacturing) – usługa Make oraz inteligentnego zamawiania części z katalogu (inteligent part sourcing) – usługa Part Supply. Usprawnia to proces współpracy między firmami.

W momencie uruchomienia, platforma 3DEXPERIENCE Marketplace obejmuje 50 firm przemysłowych, posiadających w sumie ponad 500 maszyn i 30 milionów części, pochodzących od 600 dostawców. Daje to ogromne możliwości znalezienia odpowiedniego partnera do wykonania danego projektu, niezależnie czy element ma być wykonany w technologii druku 3D, na maszynie CNC, przy pomocy formy wtryskowej czy z blachy. Ponadto cały ten znajdujący się w sieci ekosystem umożliwi iterację specyfikacji projektów, zmniejszy ryzyko i liczbę popełnianych błędów, a także pozwoli wygodnie zarządzać wszelkimi aspektami transakcji zawieranych pomiędzy sprzedającymi i kupującymi (płatności, waluty, wystawianie rachunków, sporządzanie ewidencji transakcji).

Dostęp do usługi jest możliwy bezpośrednio z programów SOLIDWORKS, CATIA V5 i przez platformę 3D EXPERIENCE.

Magdalena Jaśkiewicz
Przyszła inżynier inżynierii biomedycznej, zafascynowana drukarkami 3D i programowaniem. Czynnie uprawiająca bieg na orientację.,./;'[]\

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Projekty 3D