Desktop Metal ogłosił, że ​​zakwalifikował materiał IN625 (Inconel) dla drukarek 3D z serii Studio System. Studio System oferuje teraz łącznie osiem materiałów, zapewniając większą elastyczność materiału niż jakikolwiek inny system druku 3D na rynku oparty o metodę wytłaczania metolowych prętów lub drutu.

Studio System 2 dedykowany do pracy biurowej system wytwarzania przyrostowego z metalu, który wykorzystuje zastrzeżoną technologię Bound Metal Deposition (BMD) opracowaną przez Desktop Metal do produkcji części. Dwuetapowy proces produkcyjny (druk 3D + post-processing) pozwala na pracę z materiałem w formie prętów. Oprócz nowo wprowadzonego stopu metalu – IN625, użytkownicy Studio System mogą również wykorzystywać w pracy stop tytanu Ti6Al4V (Ti64), miedź, 4140, dwie stale narzędziowe (H13 i D2) oraz dwie stale nierdzewne (17-4PH i 316L).

IN625 to wysokowydajny stop niklu znany z wysokiej wytrzymałości, odporności na temperaturę i korozję — co czyni go popularnym materiałem do zastosowań w przemyśle lotniczym, chemicznym i energetyce morskiej. Jest to równocześnie trudny w przetwarzaniu i kosztowny materiał. Praca z nim wymaga wykwalifikowanego operatora maszyn i specjalnych narzędzi skrawających CNC, połączonych z odpowiednią strategią i chłodziwami do kształtowania. Często zdarza się, że narzędzia skrawające pękają lub odkształcają się podczas frezowania materiału z Inconelu lub materiał odkształca się, gdy zewnętrzna warstwa twardnieje zbyt szybko w odpowiedzi na obróbkę.

Desktop Metal zapewnia, że produkcja części IN625 za pomocą Studio System 2 ma być szybka, bezpieczna i niedroga. Użytkownicy mogą bezpośrednio drukować i spiekać ostateczne, końcowe części lub części o zbliżonym kształcie, które można z łatwością precyzyjnie obrabiać pod kątem kluczowych powierzchni.

Źródło: www.desktopmetal.com
Zdjęcia: www.businesswire.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like