Ciągła automatyzacja produkcji jest jednym gorących tematów, dyskutowanych podczas wielu konferencji poświęconych nowoczesnym technologiom wytwarzania. Szwedzka firma Digital Metal, wpisując się w ten trend, zaprezentowała koncepcję w pełni zautomatyzowanej, bezobsługowej produkcji z wykorzystaniem kilkunastu systemów do druku 3D z metalu. Co więcej, producent ma zamiar w niedługim czasie wprowadzić swój pomysł w życie.

Jak podkreśla Digital Metal, ich urządzenia addytywne DM P2500 są przystosowane do zastosowania w produkcji seryjnej. Zautomatyzowanie całego procesu wytwarzania, które idzie w parze z wyeliminowaniem konieczności obsługi maszyn przez operatora niewątpliwie zwiększy wydajność takiego systemu urządzeń.

Jak mówi Ralf Carlström, dyrektor generalny Digital Metal, zastosowanie bezobsługowej linii produkcyjnej pozwoli na poprawę produktywności i obniżenie kosztów produkcji. Eliminacja konieczności udziału wykwalifikowanych pracowników w procesie produkcji jest możliwe przez zastosowanie rozwiązań z zakresu robotyki. Co więcej, system produkcji zaproponowany przez Digital Metal przewiduje równocześnie możliwość recyklingu niezużytego proszku metalicznego, przez co cały proces wyróżnia się małą ilością odpadów, przez co jest bezpieczny dla środowiska.

Zdaniem Carlströma, technologie addytywne mają wiele zalet – takich jak szybkość wytwarzania detali o geometrii nieosiągalnej dla tradycyjnych metod wytwórczych z szerokiej gamy materiałów. Digital Metal wierzy, że ogromny potencjał druku 3D połączony z automatyzacją produkcji może pozwolić na znalezienie nowych, specjalistycznych aplikacji dla tej technologii.

Digital Metal będzie obecny na nadchodzących wielkimi krokami targach Formnext (13-16.11.2018 r.). Sprawdźcie, jakich wystawców z Polski będziecie mogli również spotkać podczas tego wydarzenia!

ZOBACZ : formnext 2018 – zobacz listę polskich wystawców!

Źródło: all3dp.com

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować