Dziś, 19 listopada 20a9 roku rozpoczyna się kolejna edycja targów Formnext – wydarzenia w całości poświęconego technologiom przyrostowym. Wraz z inauguracją wydarzenia producenci rozwiązań ze świata druku 3D powiadomili o najnowszych premierach produktowych – wśród nich znalazł się EnvisionTEC, producent rozwiązań z zakresu druku 3D z żywic światłoutwardzalnych.

EnvisionTEC wspólnie z firmą Sartomer, należącą do grupy Arkema stworzyli żywicę światłoutwardzalną E-Aquasol. Tym, co wyróżnia ją na tle innych materiałów jest fakt, że materiał jest rozpuszczalny w wodzie, co czyni go optymalnym wyborem, gdy chcemy uniknąć korzystania z agresywnych rozpuszczalników. Materiał jest kompatybilny z urządzeniami producenta z linii cDLM.

Materiał jest właściwy do stosowania w szerokiej gamie aplikacji przemysłowych, umożliwiając producentom wytwarzanie cienkościennych części o wysokiej rozdzielczości. Jak mówi Sumeet Jain, globalny dyrektor działu druku 3D w Sartomer, zawarta współpraca to kolejny krok dla Arkema  w kierunku szukania możliwości wdrażania uniwersalnych rozwiązań z zakresu technologii przemysłowych. Współpraca to jednocześnie zupełnie nowa szansa, dająca możliwość oferowania swoich produktach na zupełnie nowych, profesjonalnych rynkach.

Natomiast Al Siblani, CEO EnvisionTEC, mówi, że firmy łącząc siły w procesie projektowania żywicy E-Aquasol wspierają swoich klientów w osiąganiu najlepszych rezultatów oferując im rozpuszczalny w wodzie materiał.

Odwiedzający targi Formnext szczegółowe informacje od nowej żywicy znajdą na stanowiskach Arkema (E99) w hali 12.1,i stoisku EnvisonTEC (C81) hali 11.1.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like