Niemiecka firma EnvisionTEC jest szeroko znana ze swoich patentów i pozycji lidera w technologii DLP, jak również ultra dokładnej 3SP. Ostatnio dowiedzieliśmy się także o ich udziale w tworzeniu modułowej elektroniki z Nascent Objects, a wcześniej o 3D-bioploterze dla zastosowań biomedycznych. EnvisionTEC robi kolejny krok i dostaje pozwolenia od FDA na stosowanie swojego materiału E-guard na rynku dentystycznym.

EnvisionTEC oferuje profesjonalne rozwiązania dla konkretnych aplikacji, o czym świadczy szerokość ich oferty w kontekście doboru odpowiedniego urządzenia do danego zastosowania. Znajdziemy tam drukarki 3D z przeznaczeniem dla druku wkładek dousznych (aparaty słuchowe), prowadnic dentystycznych, jubilerstwa, czy dla szerszych zastosowań medycznych czy stricte przemysłowych. Na stronie polskiego dystrybutora tej marki, doliczymy się aż 30 różnych urządzeń.

E-Guard został zaprezentowany światu w ostatnich dniach lutego tego roku, podczas LMT LAB DAY w Chicago, czyli największych targach rynku dentystycznego w Ameryce. Materiał jest w pełni kompatybilny z drukarkami 3D z serii Perfactory i Vida 3D tego producenta, których przeznaczenie to szeroki zakres aplikacji dentystycznych.

envisiontec_drukarka3D_vida

Teraz firma z Niemiec zdobyła zgodę Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) na stosowanie swojego nowego materiału E-Guard w dentystyce, a dokładnie do produkcji dopasowanych szyn zgryzowych. Jest to drugi materiał EnvisionTEC, który dostał zgodę FDA – E-Dent (pierwszy z nich), może znajdować się w jamie ustnej przez okres jednego roku i służy do wydruków koron, licówek i mostów dentystycznych. Oprócz tych dwóch materiałów zgodę FDA na stosowanie, dostał jak dotąd jedynie materiał do produkcji protez firmy Dentca, co plasuje EnvisionTEC jako prekursora praktycznego wykorzystania druku 3D w dentystyce.

Materiał dostępny u polskiego przedstawiciela firmy EnvisionTEC (Solveere).

Źródła: www.3dprintingindustry.com
Zdjęcia: www.envisiontec.pl
Karol Krawczyński
W branży druku 3D działający od 2013 roku. Jego przygoda zaczęła się od FDM, a następnie rozwinęła w stronę profesjonalnych i przemysłowych rozwiązań z firmą Solveere. Autor blisko setki artykułów na CD3D, prowadził dział Rynki Finansowe w Gazecie Finansowej oraz magazyn Business Coaching. Pasjonuje się szermierką i fantastyką - obiema w szerokim ujęciu.

    Comments are closed.

    You may also like