Producent drukarek 3D i materiałów eksploatacyjnych EnvisionTEC ogłosił premierę nowego urządzenia – D4K Pro Dental. Jest to drukarka 3D klasy desktop, o rozdzielczości ekranu 4K. Jest dedykowana do zastosowań w stomatologii. Oferuje największą prędkość w druku 3D wśród urządzeń producenta działających w technologii DLP i bardzo wysoką jakość szczegółów.

D4K Pro Dental wykorzystuje przemysłowy projektor 4K DLP, umożliwiający dokładne odwzorowanie szczegółów drukowanych 3D protez i innych detali ortodontycznych. Drukarka 3D jest kompatybilna ze wszystkimi żywicami dentystycznymi EnvisionTEC DLP. 

Nowe urządzenie firmy zostało stworzone z myślą o małych laboratoriach i gabinetach lekarskich. D4K Pro to nowoczesne rozwiązanie zaprojektowane przez wynalazców technologii druku 3D DLP. Od 2003 roku firma EnvisionTEC jest liderem w dziedzinie druku 3D do zastosowań w stomatologii. Dzięki swoim innowacjom sprzętowym i materiałowym zmieniła postrzeganie technologii addytywnych w dentystyce i ortodoncji. 

Firma oferuje szeroką gamę materiałów dentystycznych, z których kilka zostało zatwierdzone przez FDA i CE, do długotrwałego stosowania w kontakcie z tkankami ludzkimi. Są one używane do drukowania 3D modeli dentystycznych i ortodontycznych, odlewów (np. koron i mostów), uzupełnień (np. korony i mosty) i urządzeń stomatologicznych. 

Źródło: 3dprintingmedia.network

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like