voestalpine High Performance Metals Polska to spółka reprezentująca dywizję High Performance Metals grupy voestalpine. Firma koncentruje się na produktach wymagających aplikacje technologiczne i jest światowym liderem w dziedzinie stali narzędziowych i specjalnych oraz materiałach spawalniczych. Od kilku lat jest również  dostawcą proszków stalowych do wytwarzania przyrostowego i gotowych komponentów wykonanych w technologii przyrostowej.

Teraz, do oferty firmy dołącza nowy produkt, wytwarzany całkowicie w technologii addytywnej – filtr tworzyw sztucznych voestalpine flow filter X, dedykowany do dyszy wtryskarek.

Filtr wyprodukowany w technologii druku 3D zapobiega problemom związanym z zatykaniem się punktów wtrysku, spowodowanym przez zanieczyszczenia mogące znajdować się w używanym tworzywie. Zastosowana w procesie wytwórczym technologia przyrostowa pozwala na uzyskanie bardzo dobrych właściwościach filtrujących oraz optymalnego przepływu pracy.

Zaproponowany przez voestalpine filtr, w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami, charakteryzuje się mniejszym spadkiem ciśnienia wtrysku, o połowę zredukowanym naprężeniem ścinającym oraz zwiększoną powierzchnią filtracji. Nowy produkt voestalpine wykazuje dobre właściwości homogenizacji, znaczną odporność na korozję oraz zużycie (50 HRC).

Korzyści, jakie niesie ze sobą flow filter X, w odniesieniu do już istniejących rozwiązań, to lepsza jakość detalu, większa stabilność wymiarowa oraz dobre właściwości mechaniczne. Produkt voestalpine High Performance Metals Polska odznacza się również łatwością czyszczenia, a także wydłużoną żywotnością.

Zastosowanie flow filter X pozwala na zmniejszenie kosztów utrzymania produkcji oraz wydłużenie ogólnego okresu użytkowania maszyny do formowania wtryskowego. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej producenta.

BROSZURA INFORMACYJNA – voestalpine flow filter X

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like