BASF w ciągu kilku ostatnich lat wyrósł na lidera branży materiałów do druku 3D. Na przestrzeni lat firma zawarła szereg współprac, a także przejęła wiele małych, ale obiecujących graczy ze świata technologii addytywnych. Jednocześnie, firma ciągle inwestuje w rozwój nowych produktów, zaskakując użytkowników premierami nowych tworzyw.

Teraz, BASF zawarł współpracę z Shapeways. Współpraca da szerszemu gronu klientów Shapeways dostęp do linii materiałów przemysłowych BASF, rozwijanych pod marką Forward AM. Za pośrednictwem swojej platformy, Shapeways będzie świadczyło usługi druku 3D z inżynieryjnych materiałów BASF, co pozwoli im zapewnić wysoką jakość i powtarzalność wykonywanych modeli 3D. Doświadczenie pracowników BASF wzbogaci również proces realizacji zamówień.

Jim Reddy, odpowiedzialny za północnoamerykański oddział BASF, podkreśla, że partnerstwo z firmą Shapeways umożliwi szerszej bazie klientów dostęp do specjalnych materiałów inżynieryjnych. jest to częśc strategii BASF. Jak dodaje, aby przyspieszyć wdrażanie wytwarzania przyrostowego na dużą skalę, firma skupia się na tym, aby ich wysokowydajne materiały były łatwo dostępne dla konsumentów.

Potwierdza to Miko Levy, dyrektor do zarządzani ryzykiem w Shapeways, który mówi, że zawarte partnerstwo umożliwia wspieranie wizję BASF, polegającej na rozszerzaniu dostępności materiałów Forward AM.

Jak na razie, w ofercie tworzyw, z których można zamawiać wydruki, znalazły się cztery rodzaje materiałów Forward AM. Kolejne pięć kolejnych zostanie dodane w kolejnej fazie współpracy, przed końcem roku. Wśród nich zalazły się:

  • Ultrasint® PP – proszki klasy przemysłowej Ultrasint® zapewniają swobodę projektowania i możliwość dostosowania do tworzenia złożonych geometrii. Tworzywo PP zapewnia powtarzalną jakość produkcji, odpowiednie do produkcji niskoseryjnej,
  • Ultracur3D® RG 35 – materiał fotopolimerowy, który sprawdzi się w produkcji precyzyjnych elementów wielofunkcyjnych o wysokiej sztywności,
  • Ultrasint® TPU01 – umożliwia produkcję elastycznych części funkcjonalnych,
  • HP High Reusability PP – trwały i odporny chemicznie materiał, kompatybilny z systemami druku 3D HP Jet Fusion.

Źródło: tctmagazine.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News