Formlabs wprowadza do oferty nowy materiał do drukarek 3D z serii Fuse: TPU 90A – proszek elastomerowy. Materiał zapewnia produkcję mocnych, funkcjonalnych i bezpiecznych w kontakcie skórą człowieka części, charakteryzujące się wysoką wytrzymałością na rozdarcie oraz wydłużeniu.

Wytrzymałość i elastyczność sproszkowanego TPU 90A pozwala na produkcję w pełni funkcjonalnych części w ekosystemie druku 3D dla drukarek 3D typu SLS – Fuse. Wykorzystując ten materiał, inżynierowie i producenci mogą wypełnić lukę między etapami produkcji, wytwarzać w pełni funkcjonalne prototypy, pomoce produkcyjne i części do użytku końcowego. Ponadto TPU 90A idealnie nada się do tworzenia miękkich w dotyku elementów do chwytaków, wyściółek i poduszek.

Materiał został również zatwierdzony do kontaktu ze skórą człowieka, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań medycznych, takich jak protetyka, ortezy i inne urządzenia dostosowane do potrzeb pacjentów, wymagające niestandardowych projektów. Miękkość i elastyczność proszku TPU 90A zapewnia optymalny komfort i wydajność, poprawiając wyniki w opiece nad pacjentem i usprawniając proces produkcji urządzeń medycznych.

TPU 90A oferuje elastyczność i solidność wraz z dokładnością i swobodą projektowania, które umożliwia proces druku w technologii SLS, z funkcjami takimi jak:

  • wysoka wytrzymałość na rozdarcie i wydłużenie przy zerwaniu 110-310%
  • niski koszt w przeliczeniu na część w przypadku produkcji niskoseryjnej
  • bezpieczny dla skóry, idealny do druku 3D urządzeń medycznych i akcesoriów do codziennego noszenia
  • mniejsza ilość odpadów i wyższa wydajność dzięki częstotliwości odświeżania na poziomie 20%.

Źródło: www.formlabs.com
Zdjęcia: www.formlabs.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like