Już za niespełna cztery dni, w piątek 27 marca, w łódzkim Technoparku odbędzie się konferencja “Druk 3D przyszłością przemysłu“, w której wystąpią renomowane firmy rodzimej branży druku 3D. Wśród prelegentów pojawią się m.in. przedstawiciele firm 3D Printers, 3D Gence, Solveere, SMARTTECH i Datacomp jak również wykładowcy Politechniki Łódzkiej i Śląskiej. Patronat honorowy nad konferencją objęła Prezydent Łodzi, Pani Hanna Zdanowska, a patronat medialny TV Toya. Dodatkowymi atrakcjami wydarzenia będzie prezentacja pierwszej wersji repliki pomnika Misia Uszatka, którą skanowaliśmy w minioną sobotę oraz… jazdy testowe najnowszymi modelami BMW, które odbędą się na koniec konferencji. Jazdy testowe zapewnia Dealer tej marki – BMW Arena.

Nasza konferencja cieszy się olbrzymim zainteresowaniem i już lada dzień powinniśmy zakończyć proces rejestracji z uwagi na komplet uczestników. Dlatego teraz jest najwłaściwszy moment na to aby się na nią jeszcze zapisać, gdyż wkrótce może okazać się, że zabrakło już wolnych miejsc… Konferencja rozpoczyna się o 09:30 od rejestracji zapisanych uczestników. O godzinie 10:00 rozpocznie się oficjalne otwarcie wraz z moim wykładem “Druk 3D przyszłością przemysłu – czy warto jeszcze czekać na wdrożenie technologii druku 3d w strukturach swojego przedsiębiorstwa?“. Po mnie wystąpią kolejno: dr hab. inż. Damian Gąsiorek z Politechniki Śląskiej, pełniący równocześnie obowiązki dyrektora produkcji w 3DGence, Arkadiusz Śpiewak – prezes zarządu 3D Printers, firmy produkującej HBota 3D oraz przedstawiciele Solveere.

Następnie odbędzie się pierwsza, półgodzinna przerwa, w trakcie której będzie można obejrzeć w akcji kilka prezentowanych tego dnia drukarek 3D oraz skaner 3D firmy SMARTTECH. Po przerwie z wykładami wystąpią Jakub Trzyna z Datacomp, Marcin Lewandowski ze SMARTTECHA oraz Maciej Cader z PIAP. Po kolejnej przerwie, ze swoim wykładami wystąpią dr n. tech. Marcin Elgalal z Pracowni Indywidualnych Implantów Medycznych Technoparku w Łodzi oraz dr inż. Piotr Zgórniak z Politechniki Łódzkiej, z Instytutu Obrabiarek i Technologii Budowy Maszyn.

Konferencja skończy się przed godziną 16:00. Wtedy, wszyscy zainteresowani będą mieli okazję odbyć jazdę testową jednym z kilku ekskluzywnych aut marki BMW, które zapewni Dealer tej marki BMW Arena z Łodzi. Zapisy na jazdy testowe będą odbywać się w ciągu trwania całej konferencji.

P90081936

Ponadto – jeżeli tylko czas na to pozwoli, zaprezentujemy pierwszą, pomniejszoną wersję wydrukowanego pomnika Misia Uszatka, który skanowaliśmy w minioną sobotę na ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Aktualnie wciąż trwają jeszcze prace nad samym projektem do druku 3D – gdy tylko firma DIM-CAD je ukończy i przekaże nam do drukowania, przystąpimy do pracy na drukarce 3D HBot, dysponującej odpowiednio dużym obszarem roboczym, na poziomie 30 x 30 x 30 cm.

Miś Uszatek 06

Szczegółowy program konferencji oraz formularz rejestracyjny znajduje się pod tym adresem.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

5 Komentarze

 1. Jak coś ważnego dzieje się w Łodzi, z ciekawymi drukarkami – to tylko dla wybranych?

   1. Pod Technoparkiem będzie stał selekcjoner – jak w najmodniejszych nowojorskich klubach i decydował kto może wejść a kto nie 🙂

    1. Tak – i będzie sprawdzał kto ma przy sobie wydrukowaną broń 🙂

    2. Dzisiaj już postawiłam takiego jegomościa przed wejściem, w adidasach nie wpuszcza

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w News