Zgodnie z wyrokiem sądu z dn. 02.10.2018 roku proces o naruszenie patentów Desktop Metal przez Markforged został zakończony – sprawa rozwiązała się o wiele szybciej (i prościej) niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

W oficjalnym oświadczeniu czytamy: “Zarówno Markforged, jak i Desktop Metal potwierdzają, że ani firma, ani osoby wymienione w sporze nie przywłaszczyły sobie żadnych tajemnic handlowych ani poufnych informacji należących do żadnej z stron“. Pełne warunki ugody zostały niestety utajnione i nie zostały podane do opinii publicznej.

O sprawie zrobiło się głośno w marcu 2018 roku, kiedy to Desktop Metal wysunął oskarżenie, popierając swoje racje szeregiem wiarygodnych argumentów. Najwidoczniej, firmom udało się dojść do porozumienia (prawdopodobnie podpisana została umowa licencyjna – Markforged będzie mógł korzystać z patentów Desktop Metal na ustalonych warunkach), a konflikt został ostatecznie zażegnany. Cóż to nie pierwszy raz, kiedy tego typu spór został rozwiązany polubownie z korzyścią dla obu stron.

Wszystkie dotychczasowe doniesienia – od pierwszego oskarżenia do najnowszych postępów w sprawie zostały opisane na łamach Centrum Druku 3D. Linki do wspomnianych materiałów znajdziecie poniżej.

ZOBACZ: Markforged oskarżony o bezprawne korzystanie z patentów Desktop Metal

ZOBACZ: CEO Markforged zaprzecza zarzutom postawionym przez Desktop Metal

ZOBACZ: 1:0 dla Markforged – sąd odrzucił zarzuty o naruszenie patentów Desktop Metal

Źródło: 3dprintingindustry.com

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować

    Więcej w News