Lithoz – austriacki producent drukarek 3D do druku 3D ceramiki, opracował nowy materiał LithaBone HA 480, będący materiałem kościozastępczym do ceramicznego druku 3D. Ceramika jest uważana w branży medycznej za idealny materiał do produkcji narzędzi i implantów ze względu na biokompatybilność, niską przewodność cieplną i mniejszą masę własną.

Niektóre gatunki ceramiki mogą być wchłaniane przez organizm, co eliminuje ryzyko związane z powtórnymi operacjami. Szeroka gama struktur kostnych w organizmie wymaga, aby materiały ceramiczne do produkcji implantów kości w pełni pokrywały ten zakres oraz były biokompatybilne i resorbowalne. Planowana interakcja materiału kościozastępczego z przylegającą kością i tkankami zależy od zoptymalizowanego projektu geometrii, który decyduje o sukcesie klinicznym, ponieważ kość odrasta wzdłuż struktur prowadzących materiału, gdy ceramika rozpuszcza się w organizmie.

Lithoz LithaBone HA 480 oferuje kilka istotnych ulepszeń względem wcześniejszych materiałów tego typu, w tym możliwość tworzenia znacznie większą grubość ścianki wynoszącą 10 mm – co jest kluczowym wymogiem ze względu na wszechstronność. Ma wyższą dokładność obrazowania drobnych struktur, przy czym materiał wykazuje silnie zredukowaną polimeryzację przy jednoczesnej poprawie głębokości utwardzania. Skutkuje to prostszym doborem parametrów budowy, znacznie stabilniejszym procesem produkcyjnym i 10-krotnie dłuższy okres przydatności do spożycia. Części są również znacznie łatwiejsze do czyszczenia – dzięki ulepszonemu składowi spoiwa.

Źródło: www.lithoz.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like