Markforged ogłosił wprowadzenie do swojej oferty materiałowej Smooth TPU 95A – nowego, gumopodobnego filamentu, dedykowanego do produkcji wysokiej jakości elastycznych części w małych i średnich ilościach. Materiał jest dedykowany do stosowania w różnych branżach, takich jak lotnictwo, motoryzacja, produkty konsumenckie, elektronika, energetyka i urządzenia przemysłowe.

Elastyczne materiały są trudne do wydrukowania, często powodując zacięcia i zatory w układach drukujących. W rezultacie niewiele drukarek 3D jest w stanie wyprodukować dobrej jakości części do końcowego zastosowania, które posiadają konsystencję i właściwości mechaniczne oczekiwane przez użytkowników. Platforma Markforged – The Digital Forge, została zaprojektowana, aby sprostać tym wyzwaniom poprzez synchroniczną pracę sprzętu, oprogramowania i materiałów, aby zapewnić spójne i niezawodne drukowanie z TPU.

Smooth TPU 95A jest kompatybilny z drukarkami 3D Mark Two (Gen 2) i Onyx Pro (Gen 2). Wkrótce będzie dostępny również na drukarkach X7 (Gen 2), które będą wyposażone w nowy ekstruder A3648.

Źródło: www.markforged.com
Zdjęcia: materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like