Monkeyfab to jeden z najbardziej znanych i cenionych w Polsce producentów niskobudżetowych drukarek 3D. Flagowym produktem jest PRIME – niezawodna i super szybka niskobudżetowa drukarka 3D do samodzielnego montażu, występująca również w wersji złożonej. Chociaż PRIME jest oparty o powszechnie znaną i popularną konstrukcję Prusy i3, Monkeyfab użył do produkcji swojego urządzenia takich komponentów i rozwiązań, które stawiają ją w absolutnej czołówce tej klasy drukarek 3D – na świecie! Do tego dochodzą jeszcze takie dodatkowe funkcjonalności, jak chociażby autosave i możliwość kontynuowania druku 3D w przypadku zaniku napięcia i wyłączenia się urządzenia. Nic zatem dziwnego, że ABC Data – czołowy dystrybutor elektroniki i powiązanych z tym produktów w Europie Centralnej zdecydował się na nawiązanie współpracy z Monkeyfab w zakresie dystrybucji tych urządzeń i wprowadzenia PRIME do swojej oferty.

Początki Monkeyfab sięgają 2012 roku, gdy bracia Twardo utworzyli pierwsze forum poświęcone niskobudżetowym drukarkom 3D do samodzielnego montażu – RepRapForum. Równocześnie uruchomili sklep internetowy z częściami do montażu własnych urządzeń, jak również zajęli się sprzedażą filamentów. W międzyczasie pracowali nad własnymi konstrukcjami. Na premierę PRIME przyszło czekać do końca 2013 roku. Drukarka 3D od początku wyróżniała się designem oraz jakimkolwiek brakiem elementów konstrukcyjnych drukowanych na drukarkach 3D. Zaowocowało to stworzeniem wysokiej jakości produktu, który od tamtej pory cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem klientów.

Dzięki umowie dystrybucyjnej z ABC Data firma zapewniła sobie nie tylko wsparcie logistyczne i marketingowe, lecz przede wszystkim stanęła przed jedyną w swoim rodzaju szansą wyjścia ze swoimi produktami na rynki zagraniczne. Oczywiście jest też tylko kwestią czasu, jak drukarki 3D PRIME pojawią się w ofercie wielu znanych sklepów i sieci handlowych, które korzystają z asortymentu będącego w ofercie ABC Daty.

PRIME 3D Monkeyfab

Monkeyfab jest trzecią firmą produkującą drukarki 3D, która podpisała umowę dystrybucyjną z ABC Data – wcześniej takie same porozumienia zawarły już 3D Gence i 3D Printers.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

5 Comments

 1. Taka wiadomość to pikuś, lada chwila Bracia powinni pochwalić się niesamowitą realizacją wykonaną na swoich maszynkach ;]

  Pozdrowienia z Krakowa.

  1. Proszę bez spoilerów 😉

   1. Ten spojler może okazać się fajnym marketingiem dla firmy ABC:)

    Odpoczywajcie przed Kielcami:)

  2. Zostałem oficjalnie zaintrygowany tą informacją 🙂

 2. Panowie wielkie gratulacje!! Wasza drukarka jest moją ulubioną 😉

Comments are closed.

You may also like

More in News