Użytkownicy amatorskich drukarek 3D mogą cieszyć się nową wersją oprogramowania PrusaSlicer 2.4.0 alfa two. Uaktualnienie wprowadza szereg nowych funkcji i optymalizacji, które pozwolą szybciej przygotowywać pliki do druku 3D. Ponadto, naprawiono zgłaszane przez użytkowników błędy. Co ważne, instalując wersję alfa można równocześnie korzystać z bieżącej wersji oprogramowania, nie nadpisując jej. 

Josef Průša jest właścicielem marki sygnowanej nazwiskiem mężczyzny, która szturmem podbiła rynek amatorskich drukarek 3D. Software PrusaSlicer jest darmowym slicerem open-source, który w połączeniu z urządzeniami Prusa pozwala na szybkie i przystępne cenowo drukowanie 3D. Co ważne, oprogramowanie może być wykorzystywane do przygotowywania modeli do wielu innych desktopowych drukarek 3D, działających w technologii FFF oraz SLA. 

Co nowego w PrusaSlicer 2.4.0 alpha two? 

Największym wprowadzonym usprawnieniem jest z pewnością skrócenie czasu “krojenia” modeli. Jak zapewnia producent, wersja alpha pozwala na dwu, a nawet czterokrotnie szybsze przygotowanie modelu. Co więcej, pliki zapisane w formacie 3MF, AMF i OBJ nie są już automatycznie naprawiane przez oprogramowanie, co znacznie przyspiesza ich upload do slicera. Optymalizacja została wprowadzona również w kwestii wagi plików – nowe G-kody są mniejsze, co pozwala na przechowywanie większej ilości kodów w pamięci przenośnej. 

Program lepiej komunikuje się z użytkownikiem – statystyki naprawy siatki zostały przerobione w taki sposób, że ich odczytanie i zrozumienie jest znacznie łatwiejsze. Oprogramowanie jasno komunikuje, które błędy zostały naprawione podczas importu lub po jego zakończeniu. Nie naprawione usterki są widoczne w panelu bocznym ze znakiem wykrzyknika obok raportu. Pasek stanu na dole okna programu został udoskonalony powiadomieniami o postępach w trakcie krojenia modelu. Możliwe jest również zatrzymanie tego procesu za pomocą przycisku “Abort Slicing”. 

Jak zapowiada producent, nowa wersja PrusaSlicer jest jeszcze bardziej intuicyjna i prosta w obsłudze. Program z łatwością komunikuje się z użytkownikiem za pomocą słownych komunikatów, a także efektów wizualnych. Siatki, które są całkowicie unieruchomione są wyświetlane na biało, natomiast fragmenty tylko częściowo przytwierdzone na pomarańczowo. 

Szczegółowe informacje na temat aktualizacji można znaleźć na stronie PrusaSlicer na platformie GitHub. 

Źródło: github.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like