Paramid 3D to warszawski producent drukarek 3D typu FDM / FFF, który zasłynął kilka lat temu urządzeniami z serii Fabrilo, wyposażonymi w autorski extruder NANO, zdolny drukować detale w temperaturze 300ºC. Teraz firma powraca z nowym modelem urządzenia – ZYXPer M20. Urządzenie posiada obszar roboczy na poziomie 20 x 20 x 20 cm, wspomniany extruder NANO i idącą za tym możliwość drukowania z różnych ogólnodostępnych materiałów termoplastycznych.

ZYXPer M20 zawiera kilka udogodnień dla użytkownika m.in.: chowany czujnik wysokości stołu czy uchwyt na filament z możliwością mocowania z którejkolwiek strony urządzenia. Obszar roboczy jest zamknięty, a obudowa wykonana z plexiglas. Drukarka 3D korzysta z filamentu o średnicy 1,75 mm i posiada jedną głowicę drukującą. Oprogramowanie to Simplify3D lub dowolny slicer typu open-source (CURA, Slic3r, KISSlicer etc.).

Oprócz modeli Fabrilo i ZYXPer Paramid 3D produkuje urządzenia na specjalne i często nietypowe zamówienia. Firma specjalizujemy się w niestandardowych głowicach drukujących np. pracujących w polu magnetycznym lub mieszających różne materiały. Jednym z ciekawszych projektów jest przystawka do drukowania na powierzchniach krzywoliniowych, która powstała na potrzeby jednej z firm marketingowych.

Projekt obejmował wydruk logotypu na szklance z tworzywa sztucznego. Docelowo projekt ten będzie obejmował wydruk figur przestrzennych na nieregularnych powierzchniach.

Źródło: www.paramid3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like