Photocentric – firma, która jako pierwsza na świecie opracowała technologię fotopolimerowego druku 3D wykorzystującego w pracy ekrany LCD, ogłosiła dziś premierę nowej wersji swojej największej drukarki 3D – Liquid Crystal Magna v.2. LC Magna v.2 zapewnia znacznie większą prędkość druku 3D, wydajność i niższą ilość odpadów. Urządzenie doskonale nadaje się do produkcji niskich partii produkcyjnych lub dużych wydruków 3D sięgających powyżej 50 cm w osi X.

LC Magna v.2 oferuje zwiększone prędkości drukowania. Produkcja 36 niestandardowych tacek dentystycznych (mierzących 80 mm wysokości Z) przy warstwach 250 μm można teraz wydrukować w ciągu 1 godziny 13 minut w porównaniu z 2 godzinami 22 minutami w poprzedniej wersji. Jest to możliwe za sprawą nowej platformy hydrofobowej, która została zaprojektowana w celu zwiększenia produktywności i zmniejszenia ilości odpadów.

Do tej pory Photocentric sprzedał kilka tysięcy drukarek 3D z serii Magna na całym świecie i są one używane w wielu różnych zastosowaniach. Bazując na obszernych informacjach zwrotnych od klientów, nowa wersja Magny została znacząco przeprojektowana w celu dalszej poprawy niezawodności i wydajności. Urządzenie jest wstępnie skalibrowana, aby ułatwić szybką instalację u klientów.

Źródło: materiały prasowe Photocentric

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like