LulzBot – swego czasu jeden z największych i najbardziej wpływowych producentów desktopowych drukarek 3D typu FDM / FFF w USA, ogłosił premierę nowego urządzenia – TAZ Pro Long Bed, o bardzo dużym (i bardzo specyficznym) obszarze roboczym: 282 x 582 x 285mm. Drukarka 3D jest najnowszym produktem z linii TAZ Pro Platform, a jej twórcy mają nadzieję przywrócić blask zasłużonej marce, która kilka lat temu borykała się z bardzo poważnymi problemami finansowymi.

W latach 2013-2017 LulzBot był dla USA tym czym Prusa dla Europy. Firma specjalizowała się w tworzeniu otwartych konstrukcji drukarek 3D pracujących w technologii FDM / FFF, które były napakowane całą masą solidnych rozwiązań i wysokiej klasy komponentów. Niestety w 2019 r. firma popadła w gigantyczne problemy finansowe, czego kulminacją było zwolnienie aż 80% pracowników. Aleph Objects, właściciel LulzBot, zawiesił działalność operacyjną, ograniczając się jedynie do obsługi bieżących zamówień i najbardziej pilnych prac serwisowych i gwarancyjnych.

W listopadzie 2019 r. nowym właścicielem marki LulzBot została firma FAME 3D – Fargo Additive Manufacturing Equipment 3D, zlokalizowana w Fargo w Północnej Dakocie. Był to całkowicie nowy podmiot, założony 1 listopada 2019 r., powiązany z lokalnym sklepem z drukarkami 3D i częściami zamiennymi do nich – Fargo 3D Printing oraz producentem filamentów – 3D-Fuel. Bo czterech latach względnej ciszy, firma powraca z nową drukarką 3D…

TAZ Pro Long Bed oferuje bardzo nietypowy, długi stół roboczy o wymiarach 282 mm w osi X i aż 582 w osi Y. Drukarka 3D jest wyposażona w czujnik BLTouch, który przed każdym wydrukiem wykonuje 32-punktowe poziomowanie stołu. Głowica Asteroid 285 jest wyposażona w podwójne wkłady grzewcze zapewniające przepływ materiału o dużej objętości przez dyszę GammaMaster o średnicy 1,2 mm (z możliwością rozbudowy do 2,4 mm za pomocą zestawu dysz Asteroid).

Platforma robocza w Long Bed jest również wyposażone w aluminiowy stół magnetyczny, z górną blachą z laminowanej niebieskiej stali sprężynowej PEI, która stanowi trwałą i elastyczną alternatywę dla tradycyjnych stołów ze szkła. Wyposażony w magnesy neodymowe, stół bezpiecznie utrzymuje elastyczny arkusz, jednocześnie umożliwiając jego łatwe usunięcie. Producent wprowadził także ulepszony czujnik wyczerpania i blokowania filamentu, co zapewnia monitorowanie jego przepływu, aby zapobiec przerwom w wyniku różnych problemów.

LulzBot TAZ Pro Long Bed kosztuje 7995 dolarów i jest możliwy do zamówienia tutaj.

Źródło: www.lulzbot.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like