Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia aktywnie wspiera akcję pomocy dla szpitali w ramach walki z COVID-19. Przy współpracy z firmą BIBUS MENOS rozpoczął wytwarzanie ramek do przyłbic ochronnych, wykorzystywanych przez służby medyczne.

Drukarki 3D dostępne na terenie PPNT Gdynia, pracują w oparciu o technologię spiekania proszku polimerowego. Jak mówi Sławomir Olszewski, specjalista ds. druku 3D w PPNT Gdynia, ich ogromną zaletą jest fakt, że pozwalają na wytwarzanie nie tylko pojedynczych elementów, ale także małych i średnich serii produkcyjnych z materiału dopuszczonego do długotrwałego kontaktu ze skórą.

Zaangażowani w projekt specjaliści z firmy BIBUS MENOS zoptymalizowali proces powstawania maski w taki sposób, aby wydruk był jeszcze bardziej wydajny. Dzięki temu, podczas jednej sesji będzie można stworzyć nawet  kilkadziesiąt sztuk elementów mocujących.

Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni podkreśla, że produkowane wyposażenie ma charakter prototypowy, jednak wyjątkowa sytuacja, w jakiej znalazł się nasz kraj w obliczu epidemii, skłania, aby podejmować próby niesienia pomocy medykom znajdującym się na pierwszej linii walki z wirusem.

Akcję zdecydowała się wesprzeć także Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która zaoferowała zakup materiału, z którego wytwarzane są osłony przyłbic. To olbrzymia pomoc zważywszy na fakt, że od kilku tygodni zapotrzebowanie na środki ochrony zgłaszane przez szpitale z całej Polski jest tak ogromne, że stały się one towarem deficytowym. Gotowe maski trafią już niebawem do pomorskich szpitali.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w BIBUS MENOS