Zdecydowana większość właścicieli drukarek 3D używa obecnie swoich urządzeń do drukowania 3D aplikacji wspierających lekarzy i służby medyczne w walce przeciwko rozprzestrzenianiu się pandemii COVID-19. W Internecie możemy znaleźć niezliczoną liczbę projektów o różnym stopniu przydatności i jakości wykonania. W ich tworzenie zaangażowały się zarówno największe firmy z branży druku 3D jak i hobbyści i amatorzy, dla których projektowanie 3D było jedynie rozwijaniem swoich zainteresowań i pasji.

Jakiś czas temu na łamach naszego anglojęzycznego portalu – 3D Printing Center, zamieściliśmy listę modeli 3D, które powstały z myślą o powstrzymaniu pandemii. Była to pierwsza połowa marca br. – koronawirus dopiero wkraczał do Europy i większość Europejczyków nie traktowała tego zbyt poważnie. Dziś sytuacja wygląda zgoła inaczej i tamto oryginalne zestawienie jest już mocno niekatulane (podobnie jak jego polska wersja).

Przygotowaliśmy zupełnie nowe i na bieżąco odświeżane repozytorium. Aktualnie zawiera 15 najpopularniejszych i naszym zdaniem najciekawszych projektów do druku 3D – począwszy od masowo drukowanej przyłbicy autorstwa PRUSA Research, poprzez końcówki do masek do nurkowania Decathlonu, a skończywszy na projekcie drukowalnego respiratora za 200 PLN. Co ważne, aż 6 projektów jest autorstwa polskich inżynierów.

Dodatkowo przygotowaliśmy listę antybakteryjnych i medycznych filamentów do drukarek 3D typu FDM / FFF. Zawiera ona 10 filamentów, które albo mają właściwości antybakteryjne, albo surowiec, z którego zostały wyprodukowane, jest certyfikowany, albo sam materiał ma unikalne cechy, które predysponują je do produkcji aplikacji mających bezpośredni kontakt z ciałem człowieka.

https://3dprintingcenter.net/2020/03/29/medical-and-antibacterial-filaments-you-should-consider-using-while-3d-printing-covid-19-designs/
Centrum Druku 3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in CD3D