Quantica – berliński start-up tworzący wielomateriałowe drukarki 3D w technologii binder jetting, wprowadził na rynek nową maszynę – NovoJet C-7. Drukarka 3D jest dedykowana do prowadzenia badań, studiów wykonalności i produkcji niestandardowych aplikacji na małą skalę. Zostanie udostępniona instytutom badawczym i partnerom przemysłowym, którzy chcą rozwijać wysokowydajny, wielomateriałowy druk 3D i inne aplikacje funkcjonalne.

W listopadzie zeszłego roku na targach Formnext Quantica zaprezentowała T1 Pro, system badawczo-rozwojowy, który zaprezentował możliwości firmy w zakresie natryskiwania wielomateriałowego o ultrawysokiej lepkości, znanego jako NovoJet. W tym roku Quantica powraciła na targi we Frankfurcie, tym razem prezentując nowy system – NovoJet C-7.

NovoJet C-7 to otwarta platforma do druku 3D, idealna do opracowywania aplikacji 2D i 3D przy użyciu technologii natryskiwania o bardzo wysokiej lepkości. Została stworzona dla instytutów badawczych, laboratoriów badawczo-rozwojowych oraz organizacji, które chcą opracować nowe materiały i procesy wytwarzania przyrostowego. Oprócz testowania wykonalności i opracowywania aplikacji, drukarka 3D może być również używana do niestandardowej i niskonakładowej produkcji, umożliwiając bezproblemowe przejście z laboratorium do produkcji.

Najważniejsze cechy NovoJet C-7 to:
  • Eksperymenty z materiałami: system wykorzystuje głowice drukujące zdolne do obsługi szerokiej gamy płynów o lepkości przekraczającej 380 mPa·s w temperaturze natryskiwania, co odpowiada około 4000 mPa·s w temperaturze otoczenia. Wraz z eksperymentami z cieczami o dużym obciążeniu cząsteczkami.
  • Nowe kombinacje materiałów: System ma możliwość kontrolowania do 7 kanałów materiałów, dając użytkownikom dostęp do nowych kombinacji materiałów o lepszych właściwościach mechanicznych, wierności kolorów i estetyce.
  • Łatwe dostosowanie: system oferuje konfigurowalne integracje dla potrzeb badań i rozwoju.

Siła technologii głowic drukujących NovoJet firmy Quantica polega na możliwości druku 3D z materiałów, które są 15 razy bardziej lepkie niż w przypadku starszych typów głowic atramentowych. Otwiera to nowe możliwości dostarczania wysokiej jakości produktów końcowych o takich właściwościach, jak wysoka wytrzymałość, odporność na temperaturę, przewodność, biokompatybilność i elastyczność, wytwarzanych w jednym procesie.

Szereg partnerów branżowych, głównie z branży dentystycznej, medycznej i elektronicznej, rozpoczęło już współpracę z Quantica w celu opracowania ukierunkowanych rozwiązań opartych na nowatorskich możliwościach.

Źródło: www.businesswire.com
Zdjęcie: www.businesswire.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like