Radik Delta to drukarka 3D autorstwa firmy DK Automations, która lada moment ma pojawić się na jednej z platform crowdfundingowych. Charakteryzuje się przede wszystkim solidną konstrukcją oraz autorskim extruderem, który według jego konstruktorów przewyższa wszystkie inne dostępne na rynku. Chociaż kampania jeszcze się nie rozpoczęła, na stronie producenta można znaleźć już informacje na temat zastosowanych przez niego rozwiązań.

Założyciel DK Automations – Daniel Kurnianto powołuje się na swoje doświadczenia w branży druku 3D: „Wiem, że drukarki 3D mogą być zaprojektowane tak, by były niezawodne, wydajne, a również proste w obsłudze. Mam nadzieję, że wiedza ta, a również sam produkt, pomogą innym w tworzeniu części o wysokiej jakości, które będą mogli wykorzystać w swoich firmach.”.

Radik Delta został stworzony z komponentów poddanych obróbce CNC, ma prosty, modułowy design i zastosowano w nim technologię pozwalającą na precyzyjną kontrolę filamentu – Direct Delta Extruder, który został zgłoszony do opatentowania.

W systemie tym zastosowano extruder bezpośredni, ułatwiający naprawdę szybkie ruchy głowicy. Twórcy przyznają, że inspirowali się tradycyjnym extruderem Bowdena, jednak wprowadzili do niego wiele własnych rozwiązań. Jest to jeden z pierwszych przypadków, gdy zdecydowano się na extruzję bezpośrednią w drukarce 3D o konstrukcji delty.

Oprócz tego, Radik Delta pozwala na drukowanie z dwóch filamentów, ma zamkniętą komorę roboczą oraz podgrzewany stół roboczy, który nie wymaga samodzielnej kalibracji. Drukarka używa oprogramowania Simplify3D. Średnica jejstołu roboczego wynosi 18 cm, a wysokość urządzenia 15 cm. Urządzenie drukuje z dokładnością 150 mikronów. Maksymalna temperatura pogrzania głowicy to 300° C, a stołu roboczego 120° C. Materiały, z których korzysta to: ABS, PLA, PVA i nylon.

delta radik

DK Automations zapowiada, że po opatentowaniu extrudera oraz wprowadzeniu ostatnich poprawek, rozpocznie kampanię crowdfundingową. O jej losach, podobnie jak w przypadku innych urządzeń tego typu, zadecydują przede wszystkim cena, stworzone na urządzeniu wydruki (których producent nie zaprezentował na swojej stronie) oraz sposób w jaki pozostanie poprowadzona. Firma ma zamiar poinformować o jej rozpoczęciu wszystkich, którzy zamówili u niego subskrypcję na temat  drukarki 3D Radik Delta.

Źródło: www.3ders.org

Paulina Winczewska
Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.

    Comments are closed.

    You may also like