Raise3D – czołowy producent drukarek 3D klasy FDM / FFF, ogłosił inicjatywę „Go Green”, która stanowi zobowiązanie do zdobywania wiedzy i stosowania najlepszych praktyk w celu zminimalizowania swojego śladu ekologicznego. Druk 3D odegrał kluczową rolę w tworzeniu zrównoważonych praktyk i przyczynianiu się do gospodarki o obiegu zamkniętym. Od zrównoważonych materiałów, takich jak PLA, po samą naturę wytwarzania przyrostowego, z nieodłączną redukcją odpadów, technologia ta pokazała, że ​​świadomość ekologiczna i tworzenie dobrobytu mogą iść w parze.

Raise3D wierzy, że najlepszym podejściem jest bycie ekologicznym z natury. Jako projektant i producent urządzeń do wytwarzania przyrostowego przekłada się to na projektowanie produktów, które mogą wytrzymać ciężką pracę z pełną efektywnością operacyjną przez wiele lat. Mając to na uwadze, firma stara się wprowadzać aktualizacje oprogramowania i sprzętu, zapewniając dodatkową wartość wszystkim obecnym klientom, poprzez wydłużoną żywotność produktów Raise3D.

Dzięki inicjatywie Go Green Raise3D będzie stosować kompleksowe podejście do tematu „zielonego wytwarzania”. Pokaże opinii publicznej, co już robi, co planuje zrobić i przyjmie wszystkie uwagi naszych klientów i opinii publicznej. Pierwszym ważnym działaniem, które firma realizuje, jest stopniowe zastępowanie szpul plastikowych kartonowymi.

Początkowo z nowej szpuli skorzysta 6 filamentów Premium: PLA, ABS, ASA, PETG, PC i TPU-95A. W szpuli zastosowano klej, który wytrzymuje nawet wysokie temperatury suszenia filamentu i została zaprojektowana tak, aby jakość i niezawodność procesu drukowania pozostała niezmieniona. Dodatkowo szpule są teraz bardziej praktyczne dzięki skali wydrukowanej na zewnątrz, wskazującej ilość pozostałego filamentu.

Podobnie jak szpule, odpowiednie pudełka są również wykonane z tektury z recyklingu i są łatwe do utylizacji i recyklingu. Klienci mogą spodziewać się, że nowe szpule będą wysyłane z zamówionym filamentem Premium od listopada 2022 r., w zależności od ich lokalizacji.

Diogo Quental, który koordynuje inicjatywę Raise3D Go Green, powiedział: „wizją, którą wszyscy mamy, jest przekształcenie zanieczyszczenia oceanu plastikiem w filament, który możemy wykorzystać w druku 3D, przyczyniając się do gospodarki o obiegu zamkniętym. Chociaż wciąż jest wiele wyzwań do osiągnięcia, innowacyjny proces czasami zaskakuje nas istotnymi krokami naprzód, więc mamy nadzieję, że marzenie pewnego dnia stanie się rzeczywistością, nawet jeśli może to potrwać jedną lub dwie dekady. W międzyczasie naszym obowiązkiem jest wdrożenie wszystkich możliwych już działań i jesteśmy do tego zobowiązani.”

Źródło: materiały prasowe Raise3D
Zdjęcia: Raise3D

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like