ROSA 3D – polski producent filamentów do drukarek 3D typu FFF/FDM powiększył swoją ofertę o trzy luminescencyjne kolory PLA Starter: Neon Yellow, Neon Green oraz Neon Orange. Filamenty o średnicy 1,75 mm i wadze 0,8 kg, są dostępne zarówno bezpośrednio w sklepie producenta, w popularnych serwisach sprzedażowych (Ceneo, Allegro, eMag) jak również u oficjalnych dystrybutorów, w cenie 59,00 PLN za szpulę.

Kolory neonowe zapoczątkowują linię Special Colors w kategorii PLA Starter – przeznaczonej dla osób zaczynających swoją przygodę z drukiem 3D. Wykonane są z biodegradowalnego biopolimeru dopuszczonego do kontaktu z żywnością. Oferują łatwość drukowania 3D ze względu na doskonałą adhezję warstw i niski skurcz. Co więcej – dają gładkie wykończenie wydruku (efekt niewidocznych warstw). Dzięki przyciągającym wzrok kolorom, świetnie sprawdzą się w produkcji elementów, które mają być dobrze widoczne.

Producent zaleca, by drukować neonowe PLA Starter w temperaturze 200-220°C, a jeśli dysponujemy podgrzewanym stołem, warto podgrzać go do 50°C dla lepszej adhezji pierwszej warstwy. Nawiew dobrany odpowiednio do drukowanego modelu powinien zapewnić dobre oddanie detali. Zamknięta komora nie jest wymagana.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like