W przyszłym tygodniu, podczas targów TCT Show 2019 w Birmingham w Wielkiej Brytanii, SMARTTECH – czołowy polski producent skanerów 3D zaprezentuje swoje najnowsze urządzenie – MICRON3D green stereo. Produkty firmy będzie można obejrzeć na stoisku Lambda Photometrics Ltd – jej dystrybutora na rynku brytyjskim, a drugiego dnia targów, 25 września 2019 r. wysłuchać prelekcji podczas eventu TCT Introducing Stage, która rozpocznie się o godzinie 15:00.

MICRON3D green stereo to rewolucyjna optyczna maszyna pomiarowa dedykowana nowoczesnym przedsiębiorstwom. Jest wyposażona w dwa detektory, pomiar zielonym światłem LED, całkowitą redukcję szumów oraz możliwość wykonywania profesjonalnych skanów 3D niezależnie od zmian warunków oświetlenia zewnętrznego.

SMARTTECH opracował metodę pomiarów wąskopasmowym zielonym światłem LED o długości fali 520 nm, która wraz z zastosowanymi filtrami niweluje wpływ zmian oświetlenia na pomiary. Dzięki temu można uzyskać wyniki lepsze o nawet 30% w stosunku do tradycyjnej metody pomiaru światłem białym. W urządzeniu zastosowano dwa detektory monochromatyczne, pozwalające wierniej odwzorować strukturę skanowanej powierzchni. Każdy obiekt jest skanowany z dwóch niezależnych kierunków w tym samym czasie, a wynik pomiarów jest zarejestrowaną częścią wspólną.

Nowa metoda projekcji zawarta w MICRON3D green stereo – DDS (Dual Direction Stripes) oznacza, że prążki są teraz wyświetlane zarówno pionowo – tak jak w poprzednich modelach oraz poziomo, co jest nowością. Połączenie pomiaru w technologii Stereo i projekcji DDS zapewnia większą dokładność wyników skanowania, mniejszą liczbą błędów oraz znaczną redukcje szumów.

Solidna konstrukcja i obudowa z włókna węglowego skanera 3D jest odporna na uderzenia oraz zmiany temperatur, a filtry HEPA chronią skaner 3D przed pyłem. Skaner MICRON3D green stereo skierowany jest głownie do sektora przemysłowego, a dzięki swoim właściwościom idealnie sprawdzi się podczas kontroli jakości lub inżynierii odwrotnej.

Źródło: www.smarttech3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like