Stratasys ogłosił przejęcie Riven - firmy zajmującej się kontrolą jakości oprogramowania do projektowania CAD. Amerykański startup z siedzibą w Berkeley w Kalifornii, jest już partnerem Stratasys w zakresie rozwoju oprogramowania, a teraz jego oparte na chmurze rozwiązanie zostanie w pełni zintegrowane z platformą GrabCAD Additive Manufacturing Platform.

Oparte na chmurze oprogramowanie Riven pomaga klientom szybko sprawdzać, diagnozować i automatycznie korygować odchylenia między plikami CAD a rzeczywistymi częściami drukowanymi na drukarkach 3D, co pozwala uzyskać dokładniejszą tolerancję wymiarową przy niższych kosztach całkowitych. Nowa wersja software wykorzystuje sztuczną inteligencję do automatycznego, wstępnego dostosowywania modeli do druku 3D.

Kontrola części może być istotnym wąskim gardłem w procesie produkcyjnym, w wielu przypadkach powodując opóźnienia o na poziomie tygodni lub miesięcy. Integrując oprogramowanie Riven z zamkniętym procesem druku 3D, Stratasys będzie w stanie pomóc swoim klientom w druku 3D części do użytku końcowego, jednocześnie zmniejszając ilość odpadów poprzez mniejszą liczbę iteracji, aby poprawić zrównoważony rozwój.

Przejęcie, które zakończyło się w październiku 2022 r., obejmowało całą własność intelektualną związaną z modelowaniem adaptacyjnym Warp (WAM) i Predictive WAM (PWAM). Członkowie zespołu Riven zostaną zintegrowani z jednostką biznesową Stratasys Software.

Źródło: materiały prasowe Stratasys

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like