B9Creator to drukarka-legenda. Na rynku dostępna jest od roku 2011, kiedy zadebiutowała na Kickstarterze. Kampania zakończyła się dużym sukcesem, a jej twórcom udało się zebrać dziesięciokrotnie więcej niż zakładane 50.000$. Co ważne, wszystkie zobowiązania zostały wypełnione w terminie. Jest to też pierwsza drukarka DLP, która była dostępna w oficjalnej sprzedaży w Polsce. Teraz, po ponad pięciu latach od premiery B9Creatora, producent zaprezentował dwa nowe urządzenia serii B9 Core.

Do serii B9 Core zaliczamy dwa nowe urządzenia – są nimi B9 Core 530 oraz B9 Core 550. To co wyróżnia je spośród konkurencji to ponad czterokrotnie większa szybkość druku 3D przy trzykrotnie niższej cenie. Sercem drukarek 3D jest przemysłowej klasy HD LED light engine (kompletne źródło światła składające się z modułu LED oraz towarzyszącej mu elektroniki). To dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest skrócenie czasu naświetlania żywicy, czyli zwiększenie prędkości druku do imponujących ponad 100 mm na godzinę.

Seria B9 Core wyposażona została w nowy, uproszczony interfejs użytkownika oraz pozbawiono ją konieczności żmudnej kalibracji, co w znacznym stopniu optymalizuje pracę z urządzeniami i pozawala na pełne skoncentrowanie się na bardziej istotnych zagadnieniach związanych z projektowaniem.

W czasie tworzenia omawianych urządzeń, wykorzystano wysokiej klasy komponenty oraz sprawdzone wcześniej rozwiązania, które mają zapewnić przede wszystkim wysoką jakość oraz powtarzalność wydruków. Dzięki temu użytkownik nie musi iść na kompromis wybierając pomiędzy jakością i prędkością druku 3D, a ceną sprzętu.

B9 Core 530 charakteryzuje się rozdzielczością XY na poziomie 30 mikrometrów. Jej obszar roboczy wynosi 57,6 x 32,4 x 127 mm, a prędkość druku w zależności od materiału, charakterystyki modelu oraz grubości warstwy wynosi 40-120+ mm na godzinę.

B9 Core 550 posiada obszar roboczy na poziomie 96 x 54 x 127 mm oraz rozdzielczość XY wynoszącą 50 mikrometrów. W tym przypadku prędkość drukowania, która również zależna jest od wymienionych wyżej parametrów wynosi 25-100+ mm na godzinę.

Oba urządzenia wyposażone są w panele dotykowe oraz dedykowane oprogramowanie. Minimalna wysokość warstwy to 10 mikrometrów. Komunikacja zapewniona jest dzięki połączeniu WiFi oraz złączom Ethernet i USB. Drukarki ważą około 17 kg, a ich wymiary zewnętrzne to 597 x 419 x 267 mm.

Źródło: www.b9c.com

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

Comments are closed.

You may also like