Markforged to jedna z najbardziej innowacyjnych firm w branży druku 3D, która zasłynęła w 2014 r. drukarką 3D umożliwiającą drukowanie detali z włókna węglowego i szklanego. Wkrótce paleta materiałów została poszerzona o kevlar i Onyx – połączenie nylonu z włóknami mikrowęglowymi, natomiast na początku bierzącego roku, Markforged zaprezentował nowatorską technologię ADAM, czyli druk 3D z metalu, będącą swoistym połączeniem technologii FDM oraz NanoParticle Jetting (NPJ).

Jednakże innowacyjność Marforged to nie tylko drukarki 3D i oryginalne materiały do druku 3D. Podstawą urządzenia jest autorskie oprogramowanie o nazwie Eiger, umożliwiające zaawansowane przygotowywanie wydruków kompozytowych w oparciu o nylon oraz jeden z w/w materiałów specjalnych. We wtorek 24 stycznia 2017 r., odbędzie się webinarium firmy poświęcone obsłudze oprogramowania oraz stosowania zróżnicownych technik w celu uzyskania super wytrzymałych detali.

Aby wziąć udział w Webinarium należy odwiedzić stronę Markforged i dokonać rejestracji. Rozpocznie się o 17:00. Na webinarium zaprasza firma 3D Services – reseller tej marki w Polsce.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like