Niemiecki voxeljet AG – producent wielkoformatowych drukarek 3D i usług dla klientów przemysłowych i komercyjnych, zawarł umowę tzw. leasingu zwrotnego, która ma mu przynieść ok. 26,5 mln euro przychodu brutto. Firma planuje wykorzystać wpływy z tej transakcji na spłatę swoich zobowiązań finansowych. Transakcja ma zostać sfinalizowana pod koniec trzeciego kwartału 2022 roku.

Transakcja sprzedaży i leasingu zwrotnego dotyczy obiektu firmy o powierzchni 135.380 stóp kwadratowych zlokalizowanego we Friedbergu w Niemczech, który służy jako siedziba główna Voxeljet, a także jako centrum doskonałości w zakresie badań, rozwoju i produkcji systemów druku 3D. Umowa została zawarta z instytucjonalnym, niepowiązanym inwestorem i podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne w Republice Federalnej Niemiec. Leasing zwrotny obiektu obejmuje piętnastoletnie zobowiązanie najmu z dwoma kolejnymi pięcioletnimi okresami opcji przedłużenia.

W miarę jak podążamy ścieżką ku rentowności, ta transakcja sprzedaży i leasingu zwrotnego wpisuje się w nasz cel, jakim jest pozyskiwanie nierozwadniającego finansowania”, powiedział Rudolf Franz, COO i CFO firmy voxeljet. „Planujemy wykorzystać wpływy na spłatę zaległych zobowiązań finansowych i skupić się na naszej głównej działalności, czyli opracowywaniu, produkcji i sprzedaży zaawansowanych technologicznie przemysłowych drukarek 3D”.

Leasing zwrotny (ang. sale-and-leaseback) to szczególny rodzaj leasingu finansowego, w którym leasingodawca kupuje dobro inwestycyjne od przyszłego leasingobiorcy, a następnie oddaje mu je do użytkowania. Odmrażając kapitał wcześniej ulokowany w środkach nadal z nich korzysta, a raty leasingowe stanowią dla niego koszt uzyskania przychodu.

Źródło: www.voxeljet.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like