Własna drukarka 3D może być nieocenioną wartością w walce z pandemią COVID-19. Udowodnił to Łukasz Więcek, który jednego dnia wyposażył szpital w Zielonej Górze w drukowane 3D przyłbice ochronne, które zapewniają bezpieczeństwo pracownikom służby zdrowia tamtejszej placówki. Tworząc 1,2 tysiąca ochronnych przyłbic stał się lokalnym bohaterem. Ty też możesz pomóc – liczy się każda pomocna dłoń!

To , co początkowo było skromnym drukiem 3D pojedynczych sztuk szybko przerodziło się w masową produkcję. Polska jest już kolejnym krajem, którym druk 3D pomaga w tworzeniu środków ochrony osobistej – wcześniej podobne projekty realizowała społeczność druku 3D z Włoch czy Czech. Zapotrzebowanie jest duże – dlatego równocześnie potrzeba wielu ochotników do pomocy. Jak można pomóc?

Zespół Centrum Druku 3D wspiera szczytne inicjatywy jak #DrukarzeDlaSzpitali oraz wolontariuszy pracujących dla naszego wspólnego dobra.

Teraz szukamy firm i organizacji, które posiadają własne drukarki 3D i chciałyby pomóc w tworzeniu środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. Potrzebny jest jednak każdy rodzaj pomocy – nie tylko w postaci wydruków 3D, ale również pomoc materialna lub w postaci zasobów. Jeśli hurtownie lub firmy zajmujące się produkcją folii PET-G 0,5 mm – również chcą pomóc, zapraszamy do kontaktu.

Numer kontaktowy: 784 668 686
Adres e-mail: [email protected]

Jednocześnie, jednostki, w których brakuje podstawowego sprzętu ochrony osobistej mogą zgłaszać takie zapotrzebowanie poprzez formularz kontaktowy lub kontaktować się z przedstawicielami grupy za pomocą maila [email protected].

To jednocześnie okazja, aby wesprzeć działania realizowane w ramach projektu jako wolontariusz. W formularzu kontaktowym można zadeklarować chęć pomocy, deklarując jakim sprzętem dysponujesz oraz jaką ilością. Indywidualni użytkownicy mogą zgłaszać się również przez stworzony dokument, gdzie podawać mogą ilość elementów, jakie mogą zaoferować.

Swoją pomoc zaoferowała już Fundacja e-Nable Polska. Osoby które chciałyby pomóc, ale nie posiadają własnej drukarki 3D, zachęcamy do kontaktu z grupą facebook’ową Łodź szyje dla medyków.

Wydruk elementów masek ochronnych przez e-Nable Polska

Instrukcje, jak wykonywać przyłbice zawarte zostały w artykule o inicjatorze projektu drukowania 3D przyłbic – Josefie Prusie. Z kolei tutaj możecie pobrać model 3D maski ochronnej.

Zobacz jak wolontariusze i firmy z branży druku 3D pomagają w walce z pandemią COVID-19 w innych krajach:

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News