Włoska firma Kentstrapper zapowiedziała premierę nowej drukarki 3D typu FDM / FFF, którą reklamuje jako „najszybszą na rynku”. ZeroHS zadebiutuje na targach MECSPE, jakie rozpoczną się jutro – 29 marca 2023 r. we włoskiej Bolonii. Urządzenie może drukować z maksymalną prędkością 400 mm/sek. i obszar roboczy na poziomie 32 x 32 x 32 cm. Ceny i informacje realnej dostępności drukarki 3D do zakupu mają być ogłoszone na targach.

Kentstrapper posiada na ten moment cztery drukarki 3D w ofercie zróżnicowane pod względem obszarów roboczych i funkcjonalności – Verve, ZeroPro, Mavis i Bold. Ta ostatnia posiada obszar roboczy na poziomie aż 70 x 40 x 40 cm. ZeroHS jest ulepszoną wersją ZeroPro, posiadającą m.in. nowy system ekstruzji filamentu, umożliwiający kontrolą jego przepływu i pozwala na pracę z prędkościami od 50 mm/s do 400 mm/s. Kentstrapper twierdzi, że dzięki zastosowaniu nowego oprogramowania układowego system obsługi CoreXY drukarki 3D może skrócić czas produkcji nawet o 80%.

Urządzenie umożliwia korzystanie z różnorodnych materiałów do druku 3D, w tym PLA, PETG, nylonu oraz kompozytów opartych o włókno węglowe. Platforma do druku ZeroHS jest wyposażona w różne systemy samokalibracji, takie jak Total Calibration, umożliwiający użytkownikowi automatyczną kalibrację całej jej powierzchni. Dodatkowo kalibracja adaptacyjna ułatwia kalibrację tylko tej części stołu roboczego, która będzie zajęta przez drukowaną część, podczas gdy automatyczne wyrównanie osi Z umożliwia użytkownikowi wyrównanie płyty roboczej względem głowicy. Na powierzchni stołu znajduje się elastyczna, wyjmowana, magnetyczna płyta.

Dzięki systemowi enkoderów ZeroHS może również automatycznie wykonywać różne funkcje – wykrywać brak filamentu i przywracać wydruk, wykrywać ewentualne zatkanie dyszy, niedostateczne wytłaczanie materiału, a także jego brak przepływu. Posiada też zabezpieczenie przed utratą zasilania. Za pomocą dedykowanego interfejsu internetowego, ZeroHS może być zarządzany całkowicie zdalnie. Podłączając drukarkę do Wi-Fi, użytkownik może zarządzać kolejką wydruku z oddzielnego stanowiska, monitorując wydruk za pomocą kamery internetowej zainstalowanej wewnątrz urządzenia.

Źródło: www.kentstrapper.com via www.3dprintingindustry.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like