ROSA3D – marka filamentów należąca do firmy ROSA PLAST, firmy działającej od ponad 40 lat na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych, od pewnego czasu zaczął specjalizować się w produkcji wielokolorowych materiałów do druku 3D w technologii FDM / FFF. Aktualnie ROSA3D prezentuje swoje nowości produktowe na targach Dni Druku 3D w Kielcach, które potrwają do końca bieżącego tygodnia, tj. do piątku 31 marca 2023 r.

ROSA PLAST w tym roku obchodzi 5-lecie działalności na rynku materiałów do druku 3D. Przez ten relatywnie krótki czas firma zbudowała bardzo silną pozycję na rynku polskim jak i europejskim. Dużą zasługą jest tu szeroka paleta filamentów – użytkowych i dekoracyjnych, jak również wysokowydajnych i technicznych. Od pewnego czasu znakiem rozpoznawczym ROSA3D stały się filamenty wielokolorowe – na jednej szpuli jest nawinięty materiał występujący w określonej sekwencji kolorystycznej, która w unikalny i zjawiskowy sposób odzwierciedla się na gotowych wydrukach 3D. Aktualnie ROSA3D posiada aż 11 wersji kolorystycznych filamentów z serii PLA Rainbow oraz PLA Multicolour. To najszersza oferta tego typu materiałów, oferowana przez jakąkolwiek firmę w Europie. Wśród nowości jakie są aktualnie prezentowane na Dniach Druku 3D są PLA Rainbow Army Forest oraz PLA Multicolour Silk Tropical.

PLA Rainbow Army Forest to filament inspirowany leśnym kamuflażem. Pełny cykl kolorystyczny składający się z intensywnych odcieni khaki, oliwkowej zieleni oraz brązu. PLA Multicolour Silk Tropical nawiązuje kolorystycznie do tropikalnych kwiatów i owoców. Jeden cykl kolorystyczny składający się z intensywnych odcieni pomarańczowego, żółtego, zielonego oraz fioletowego.

ROSA3D stworzyła także specjalne zestawy filamentów, wprowadzając do oferty pakiety PLA Silk Multicolour składające się z 6 szpul po 350g każda. Producent zapowiada także wprowadzenie wielokolorowych filamentów na bazie PET-G.

Materiały można obejrzeć na żywo do końca bieżącego tygodnia / miesiąca w Kielcach lub zamówić je w sklepie internetowym ROSA3D.

Źródło: materiały prasowe

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like