Dla Zortrax tegoroczna gala rozdania Nagród Branżowych CD3D była okazją do odebrania dwóch nagród w kategoriach „Najlepsza Polska Firma 2017” oraz „Najlepsza Polska Drukarka 3D 2017”. Jest to jedyna firma w historii plebiscytu, która nieprzerwanie od czterech lat zdobywa nagrody w rzeczonych kategoriach, co jest dowodem uznania zarówno użytkowników jak i ekspertów druku 3D.

Wydarzenie uświetniła seria wykładów – jednym z prelegentów był Marcin Niedzielski,  PR Manager Zortraxa, który w swoim wykładzie rozwijał tematy związane z budowaniem wartości marki poprzez współprace z influeancerami, opisując tym samym szczegółowo kooperację Zortrax z Gillette.

Po zakończonej prelekcji Marcin Niedzielski w imieniu firmy Zortrax przekazał na ręce Marka Grandysa i Anny Ślusarczyk, przedstawicieli fundacji e-Nable Polska flagową drukarkę 3D, M200. Zortrax M200 jest najpopularniejszym urządzeniem firmy – wśród szerokiego grona użytkowników jest znana jako prosta w obsłudze drukarka 3D, oferująca najwyższą jakość wykonywanych wydruków w technologii FDM. Niesłabnąca od kilku lat popularność urządzenia jest najbardziej czytelnym dowodem jego niezawodności i bezawaryjności.

Wsparcie w postaci w postaci wysokiej klasy desktopowej drukarki niewątpliwie wpłynie na podniesienie jakości wykonywania elementów Rąk 3D przy jednoczesnej redukcji czasu wytwarzania. Co więcej,  M200 pozwala na tworzenie skomplikowanych modeli, w szerokim zakresie rozdzielczości przy  zapewnieniu najwyższej jakości. Urządzenie umożliwia wykorzystanie bogatej gamy dedykowanych materiałów do druku 3D, o różnych właściwościach mechanicznych, fizycznych i chemicznych (w tym tworzyw elastycznych).

Działalność fundacji e-Nable Polska opiera się na pomocy dzieciom i dorosłym wrodzonymi wadami rąk, polegającymi na braku palców, czy też śródręcza. Wolontariusze organizacji, bazując na ogólnodostępnych projektach tworzą aparaty wspomagające funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością, wykorzystując drukarki 3D pracujące w technologii FDM.

Jak dotąd, e-Nable Polska pomogła blisko pięćdziesięciu potrzebującym, jednak ich liczba wciąż rośnie. Zortrax poprzez wsparcie okazane organizacji wpisał się w poczet firm, które pomagają fundacji dostarczając zarówno urządzenia oraz materiały, jak i świadcząc usługi z zakresu skanowania 3D i druku przestrzennego.

Źródło: Materiały prasowe

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like