MARK 34 kolejną polską drukarka 3D na 3ders.org!

2

Lista polskich produkcji docenionych i opisanych przez renomowany portal piszący o druku 3D – 3ders.org sukcesywnie się powiększa. Do tej pory opisane zostały tam RapCraft (ale w oryginalnej, CB-Printerowej wersji, nie mającej nic wspólnego z obecnie występującą pod tą nazwą drukarką 3D Omni3D), Zortrax, ZMorph, Aluminatus Trident (autorstwa Wulfnora) i GolemD. W dniu dzisiejszym do listy dołączył MARK 34 – prosta, zgrabna i tania drukarka 3D autorstwa chłopaków z Jelwek. Choć trafiła on do sprzedaży raptem kilka dni temu, po raz pierwszy można było ją obejrzeć w połowie września w Kielcach oraz… w naszym zestawieniu drukarek 3D.

Źródło: www.3ders.org

Źródło: www.3ders.org

Jelwek pojawił się na polskim rynku druku 3D w połowie roku, otwierając bardzo fajny sklep z akcesoriami do druku 3D oraz własną wersją drukarki Prusa I3. Równocześnie prowadzili prace związane ze swoją pierwszą autorską konstrukcją, którą przedstawili społeczności druku 3D w Polsce 14 września br., podczas II Dnia Druku 3D w Kielcach. Wygrali tam również konkurs na najlepszy wydruk zrealizowany w domu. Drukarka ich autorstwa cieszyła się sporym zainteresowaniem ze względu na swoją dość ciekawą formę i zastosowane rozwiązania. Zainteresowanie znacząco wrosło, gdy na koniec września opublikowaliśmy jej cenę na poziomie… 1500 PLN brutto!

Źródło: www.3ders.org

Źródło: www.3ders.org

Drukarka występuje jako kit do samodzielnego montażu, jej obszar roboczy wynosi 140 x 160 x 105 mm i nie ma podgrzewanego stołu. Drukarka jest wyposażona w extruder Bowdena i układ ruchu H. Uwagę przykuwają dwie boczne ściany obudowy wykonane z aluminium i ozdobione charakterystycznym ornamentem.

Generalnie czekamy na opinie pierwszych kupców i relacje z montażu (jak to miało niedawno miejsce przy okazji innej bardzo popularnej konstrukcji ;-)). Jeżeli cały zestaw został przygotowany starannie i nie będzie poważniejszych problemów z jego montażem, to biorąc pod uwagę konstrukcję drukarki a przede wszystkim jej bardzo atrakcyjną cenę, ma ona szansę odnieść spory sukces na rynku. Póki co pierwszy znaczący sukces już jest… Obecność na 3ders.org we wspomnianym we wstępie gronie to spore wyróżnienie ale i odpowiedzialność. Miejmy nadzieję że Jelwek sprosta hype`owi jaki się wokół niego tworzy…?

Źródło: www.3ders.org

Źródło: www.3ders.org

Źródło: www.3ders.org

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Dyrektor Projektu w CD3D Medical. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Współtwórca Otwartego Klastra Biodruku 3D w łódzkim Bionanoparku. Współtwórca SKAFFOSYS - pierwszej polskiej komercyjnej biodrukarki 3D.