Wczoraj informowaliśmy, Sinterit, krakowski producent drukarek 3D pracujących w technologii SLS przeniósł się do nowego, większego kompleksu produkcyjnego. Fakt ten wynika z coraz większego zainteresowania ich rozwiązaniami m.in. na zagranicznych rynkach. Dokończenie oraz wyposażenie nowej hali produkcyjnej będzie możliwe dzięki finansowaniu Funduszu EEC Magenta, który zainwestował w Sinterit 10 mln PLN.

Technologia selektywnego spiekania laserowego (SLS), rozwijana przez polską spółkę Sinterit dotychczas kojarzona była z wąskim kręgiem odbiorców z uwagi na wysokie koszty zarówno maszyn jak i ich eksploatacji. Sinterit zmienia oblicze tego sektora, oferując produkty o parametrach precyzyjnych przemysłowych drukarek 3D w cenie zbliżonej do produktu konsumenckiego. Dodatkowo, z racji niewielkich rozmiarów sprzętu oraz łatwości w obsłudze, produkt Sinterit rewolucjonizuje sam proces prototypowania, umożliwiając pracę w warunkach biurowych.

Voytek Siewierski, Partner w EEC Magenta i członek Rady Nadzorczej spółki Sinterit, z entuzjazmem powitał firmę z branży druku 3D w rodzinie spółek portfelowych funduszy EEC Magenta. Sinterit dysponuje autorską technologią druku 3D i jako jedna z nielicznych polskich firm już na tak wczesnym etapie osiąga sukcesy na międzynarodowych rynkach. Kolejne rozmowy z założycielami i zarządem Sinteritu utwierdził inwestorów w przekonaniu, że jest to zespół, który posiada wiedzę, umiejętności i motywację konieczne do stworzenia globalnej firmy.

W przekonaniu inwestorów to klasyczny przykład inwestycji „smart-money”. Kontakty EEC Magenta z przemysłowymi liderami druku 3D w Europie, Azji i w Stanach Zjednoczonych pozwolą wspólnie stworzyć firmę walczącą o pozycję światowego lidera w tej branży.

Pozyskane środki Sinterit chce przeznaczyć na dalszy rozwój produktów, wyposażenie i dokończenie nowej hali produkcyjnej, a także na marketing i rozwój sprzedaży.

Źródło: eecventures.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like