3DEO – amerykańska firma zajmująca się projektowaniem, inżynierią i produkcją przyrostową opaertą o druk 3D z metalu, wprowadziła do oferty austenityczną stal nierdzewną 316L. Nowy materiał jest dostępny dla klientów we wszystkich branżach, zwłaszcza w medycznej, przemysłowej, morskiej i spożywczej.

W pełni austenityczna, niemagnetyczna stal nierdzewna 3DEO 316L (odpowiednik UNS S31603) zachowuje doskonałą wydajność w temperaturach pokojowych i umiarkowanie podwyższonych, a także doskonałą plastyczność i właściwości mechaniczne. Spawalny materiał jest wyjątkowo odporny na korozję, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań, w których występują trudne warunki środowiskowe.

316L jest powszechnie stosowany w takich zastosowaniach jak sprzęt laboratoryjny, wirniki i pompy, części silników, sprzęt do przetwarzania żywności, biżuteria, sprzęt kuchenny, instrumenty chirurgiczne, przetwórstwo morskie, chemiczne i petrochemiczne i nie tylko.

3DEO pomaga klientom w zakresie złożonych elementów wydrukowanych z metalu na każdym etapie cyklu życia produktu, od wczesnych pomysłów i prototypów po produkcję na dużą skalę. A ponieważ prototypy są wytwarzane przy użyciu tych samych maszyn i technologii, co dłuższe serie produkcyjne, klienci 3DEO mogą płynnie przechodzić od prototypu do produkcji bez konieczności poddawania się długotrwałym lub kosztownym zmianom projektowym lub ponownej kwalifikacji w celu wprowadzenia produktów na rynek.

Źródło: www.3deo.co

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Leave a reply

You may also like