Farsoon – chiński producent przemysłowych drukarek 3D do sproszkowanych tworzyw sztucznych i metali, zakończył pierwszą fazę projektu Advanced Material Factory – trwającą od 20 miesięcy budowę nowoczesnej fabryki do produkcji materiałów do druku 3D. W styczniu tego roku fabryka rozpoczęła swoją pierwszą produkcję materiału opartego o tworzywa sztuczne, wykorzystywane w technologii SLS.

Fabryka Farsoon obejmuje łączną powierzchnię 14,8 akrów. Pierwsza faza projektu to ukończenie 13.000 metrów kwadratowych powierzchni fabrycznej, z roczną zdolnością produkcyjną do 500 ton materiałów do wytwarzania przyrostowego. Zakład produkcyjny obejmuje również zaawansowane laboratorium materiałowe i jest siedzibą zespołu badań i rozwoju materiałów Farsoon. Obiekt będzie pełnił zintegrowaną funkcję od rozwoju materiałów, testowania i produkcji.

Farsoon uważa materiał za kluczową część swoich kompetencji. Obecnie firma oferuje serię wzmocnionych proszków na bazie PA12 i PA6 dostępnych do produkcji addytywnej. Dzięki ugruntowanym oddziałom i sieci kanałów dystrybucji, wysokowydajne materiały firmy są teraz dostępne dla klientów w ponad 30 krajach i regionach na całym świecie.

Źródło: www.farsoon-gl.com
Źdjęcia: www.farsoon-gl.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like