3DGence, polski producent drukarek 3D, od lat dostarcza rozwiązania z zakresu druku 3D dla przemysłu. Jego flagowy produkt, 3DGence INDUSTRY F340 nieustannie podlega optymalizacji i ulepszeniom, a producent zdecydował się niedawno na rozszerzenie zakresu funkcji urządzenia o druk 3D z materiałów elastycznych.

Flexfill 98A o twardości Shore 98A to pierwszy elastyczny filament kompatybilny z tym przemysłowym urządzeniem, który może być drukowany również z użyciem rozpuszczalnego filamentu podporowego ESM-10. System kontroli przepływu materiału zastosowany w 3DGence INDUSTRY F340 zapewnia stabilną prędkość podawania filamentu, co w przypadku tworzyw TPU jest konieczne do uzyskania wydruków o wysokiej jakości.

Mikołaj Skorupa, 3D Printing Application Engineer w 3DGence podkreśla, że firma 3DGence stara się nieustannie dopasowywać do potrzeb swoich klientów, którzy w swojej pracy coraz częściej wykorzystują materiały elastyczne. Tworzywo Flexfill 98A charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie oraz wytrzymałością na rozciąganie, przez co nadaje się do druku dynamicznie obciążonych części np. uszczelnień czy wykonywania elementów wymagających częstego zginania. Materiał jest efektem współpracy z czeskim producentem – Fillamentum.

Dział R&D firmy opracował również możliwość podparcia wydruków z Flexfill 98A materiałem ESM-10, który może zostać z nich wypłukany, co pozwala na uzyskanie nawet najbardziej złożonych geometrii.

Stałe rozszerzanie bazy dostępnych materiałów kompatybilnych z 3DGence INDUSTRY F340 jest możliwe dzięki zastosowaniu w urządzeniu systemu modułowego. Dzięki temu rozwiązaniu wszyscy klienci mają możliwość aktualizacji swojej drukarki 3D o nowy materiał bez konieczności wymiany urządzenia. Rozwiązanie charakteryzuje się uniwersalnością i łatwością obsługi – użytkownik może szybko wymienić moduł w zależności od wymaganego materiału.

Jak zaznacza Mateusz Sidorowicz, dyrektor marketingu w 3DGence, niewiele przemysłowych drukarek 3D jest zdolnych do druku równocześnie z materiałów inżynieryjnych takich jak m.in. ABS, poliamidów wzmacnianych włóknami  czy PC, a teraz również z TPU. 3DGence INDUSTRY F340 to wyjątek na rynku ze względu na swoją uniwersalność. Ze względu na zastosowanie systemu typu direct, drukarka 3D doskonale radzi sobie z szeroką gamą materiałów dostępnych na rynku.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like