Druk 3D w technologii FDM nie jest raczej kojarzony z wysoką precyzją oraz możliwością wykonywania niewielkich i bogatych w szczegóły modeli. Mimo to wielu twórców stara się przekraczać te bariery i umożliwić użytkownikom swoich urządzeń taką funkcjonalność. Jednym z nich jest amerykański Aleph Objects, twórca drukarek 3D z serii LulzBot TAZ.

Aleph Objects, pomimo że w naszym kraju nie jest szczególnie znany, w USA jest jednym z najbardziej rozpoznawanych producentów drukarek 3D typu RepRap. Ich flagowa konstrukcja bazuje na projekcie Prusa i3 i chociaż nie należy do najtańszych, to przemawia za nią przede wszystkim wysoka niezawodność oraz jakość wykonywanych wydruków 3D. W chwili obecnej na rynku mamy dostępną szóstą generację modelu TAZ.

Chociaż kilka tygodni temu byliśmy świadkami końca drugiego najpopularniejszego w Ameryce producenta niskobudżetowych drukarek 3D, firmy Printrbot, Aleph Objects nadal utrzymuje się na topie bijąc kolejne rekordy sprzedaży. Główną grupą odbiorców tych urządzeń są przede wszystkim wszelkiej maści amatorzy oraz hobbyści.

Od ponad dwóch lat Aleph Objects współpracuje z brytyjską firmą E3D-Online, która znana jest z produkcji wysokiej klasy komponentów wykorzystywanych przy budowie drukarek 3D, pracujących w technologii FDM. Ich flagowymi produktami są przede wszystkim ekstrudery oraz głowice.

Kilka dni temu, mająca swoją siedzibę w stanie Kolorado firma, zapowiedziała wprowadzenie do swojej oferty nowego narzędzia Aerostruder v2 Micro. Łączy ono w sobie popularny ekstruder E3D Titan Aero, głowicę E3D z dyszą o średnicy 0,25 mm oraz system rozprowadzania chłodzenia w całym obszarze wokół głowicy. Całość zapewnia możliwość drukowania szczegółowych modeli 3D w skali zbliżonej do wielkości monety o niewielkim nominale bez przegrzewania materiału i innych związanych z tym problemów.

Według opinii twórców, narzędzie Aerostruder v2 Micro zmienia postrzeganie możliwości druku 3D z filamentów, przesuwając dotychczasową granicę w kierunku skali „mikro”. Potwierdzeniem tych słów mają być zaprezentowane wydruki 3D, które charakteryzują się wysoką precyzją oraz jakością wykończenia powierzchni.

Aerostruder v2 Micro trafi do sprzedaży we wrześniu bieżącego roku.

Źródło: www.3ders.org

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

Comments are closed.

You may also like