FARO - pochodzący z Lake Mary na Florydzie w USA dostawcą rozwiązań pomiarowych 3D i technologii obrazowania 3D, zaprezentował skaner 3D - Design ScanArm 2.5C (DSA 2.5C), oparty na ramieniu robotycznym. Urządzenie charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i możliwością skanowania w pełnym kolorze oraz jest kompatybilne z systemem FARO 8-Axis FaroArm. Nowy skaner 3D podwaja zasięg skanowania 3D i znacząco poprawia łatwość użytkowania - jest dedykowany dla przemysłu, motoryzacji, lotnictwa jak również grafiki komputerowej wykorzystywanej w szeroko pojętej rozrywce (branża gamingowa i filmowa).

W DSA 2.5C FARO przyspieszyło czas cyklu skanowania 3D w pełnym kolorze do 240 000 punktów na sekundę. Jaskrawość i ostrość przechwyconego obrazu dokładnie odwzorowuje rzeczywisty kolor obiektu, zwiększyło także jego szczegółowość - w tym teksturę, a nawet tekst. W naturalny sposób zwiększono także wydajność, gdyż przechwytywanie w tym samym procesie geometrii i koloru eliminuje konieczność robienia zdjęć lub stosowania tekstury w procesie skanowania końcowego.

ScanArm 2.5C jest dostępny w trzech opcjach długości ramion: 2,5 m, 3,5 m oraz 4 m. Sonda laserowa FARO PRIZM Laser Line Probe HD skanuje z prędkością 600.000 punktów na sekundę. Dokładność wolumetryczna wynosi 75 mikronów. Urządzenie posiada także możliwość wymiany akumulatora podczas pracy, co gwarantuje jej ciągłość.

Źródło: www.faro.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in Skanery 3D