Dla XYZprinting ostatnie miesiące to niezwykle intensywny czas – niedawno zapowiedzieli nowe drukarki 3D wśród nich m.in. niskobudżetową wersję urządzenia drukującego 3D w pełnym kolorze. Tajwański producent nie zwalnia jednak tempa i na targach IFA 2018 zaprezentowało po raz kolejny (swoja premierę miał na CES 2018) urządzenie typu AiO (ang. All in One) łączące w sobie funkcje pełno kolorowej drukarki 3D, skanera a także laserowego grawera. Wszystko to, jak na XYZprinting przystało w relatywnie niskiej cenie…

To co wyróżnia je na tle innych rozwiązań to możliwość sterowania głosem – jak przyznaje Simon Shen, dyrektor generalny XYZprinting, możliwość sterowania drukarką 3D za pomocą czegoś tak intuicyjnego jest znacznym ułatwieniem, które może poszerzyć grono odbiorców ich urządzeń. Dodaje, że AiO to świetny sprzęt dla osób, które nie miały wcześniej styczności z technologiami 3D i potrzebują intuicyjnych, przyjaznych  użytkownikowi rozwiązań.

Wzbogacenie druarki 3D o funkcje skanera i grawera czyni ją jednym z najbardziej kompleksowych urządzeń w sektorze desktop – według Shena AiO  to najbardziej kompletne, stacjonarnym urządzenie drukujące przestrzennie, jakie kiedykolwiek powstało. Dzięki szerokiemu wachlarzu funkcjonalności daje przedsiębiorcom i projektantom szansę na urzeczywistnienie ich pomysłów.

Specyfikacja techniczna:

 • obszar roboczy (w przypadku druku jednokolorowego) – 20 x 20 x 15 cm
 • obszar roboczy (w przypadku druku wielokolorowego) –  18,5 x 18,5 x 15 cm
 • preferowane materiały –  PLA (dostosowany do natryskowej koloryzacji) / PLA / PETG
 • średnica filamentu 1,75 mm
 • maksymalna prędkość druku 3D – 180 mm / s
 • technologia skanowania – fotogrametria 3D
 • rozdzielczość skanowania – 5M pikseli
 • cena – ok. 12 900 zł

Źródło: 3dprintingindustry.com, 3dprint.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

  Comments are closed.

  You may also like