Bibus Menos, polsko-szwajcarski producent profesjonalnych maszyn produkcyjnych, zaprasza na kolejny z cyklu webinarów dotyczących technologii druku 3D SLS. Metoda selektywnego spiekania laserowego zapewnia wysoką jakość modeli i nie wymaga stosowania struktur podporowych, dlatego jest doskonałym rozwiązaniem do wytwarzania skomplikowanych geometrii.

Druk 3D SLS może być stosowany do produkcji niskoseryjnej, optymalizując procesy produkcyjne i niwelując ryzyko zakłóceń w łańcuchu dostaw, z powodu braku dostępności komponentów. Metoda ta wpisuje się w ideologię przemysłu 4.0, dlatego wiele firm decyduje się na wdrożenie tej technologii. Maszyny mogą stanowić kompaktowe rozwiązanie do szybkiej i ekonomicznej produkcji lub modułowy i cyfrowo połączony system do produkcji w skali przemysłowej.

W trakcie webinaru specjaliści Bibus Menos Tomasz Weis, Kierownik Działu 3D oraz Michał Pęczek, Menedżer Produktu EOS, podzielą się swoją ekspercką wiedzą z zakresu produkcji przyrostowej SLS. Pomogą dobrać odpowiednią maszynę do biznesu i ocenić czy rozwiązania druku 3D SLS odpowiadają na potrzeby zakładu. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zobaczyć prezentację maszyn czołowych producentów rozwiązań do laserowego przetopu proszków poliamidowych: Sintratec S2 i EOS Formiga P110 Velocis.

Wydarzenie odbędzie się 27 maja 2021 roku o godzinie 14.00. Udział w webinarium jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.

Link do zapisów
Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like