Creality ogłosiło wprowadzenie na rynek nowej drukarki 3D drukującej z żywic światłoutwardzalnych – HALOT-LITE. Urządzenie ma być dostępne w otwartej sprzedaży od czwartego kwartału 2021 r., HALOT-LITE ma posiadać bardzo duży obszar roboczy, oferować wysoką dokładność wydruków 3D, stabilności oraz łatwości użytkowania. Creality celuje z nowym produktem zarówno w segment użytkowników indywidualnych, jak i profesjonalnych – ma także być wykorzystywana w wybranych aplikacjach o charakterze przemysłowym.

HALOT-LITE, podobnie jak inne urządzenia z serii Creality HALOT LCD, jest wyposażony w autorski system optyczny nowej generacji. Pozwala na uzyskanie jednorodności powierzchni formowania przekraczającej 80% i rozwiązuje typowe problemy jak nierównomierne utwardzanie i drukowanie wzorów warstw, występujące w innych drukarkach 3D typu LCD UV. Obszar roboczy to aż 192 x 120 x 200 mm – bardzo dużo jak na urządzenia działające w tej technologii przyrostowej.

HALOT-LITE używa oprogramowania HALOT-BOX autorstwa Creality, które pozwala na szybkie przygotowywanie modeli do druku 3D na poziomie kilku sekund. Creality oczekuje, że użytkownicy będą wykorzystywać HALOT-LITE w stomatologii, jubilerstwie, prototypowaniu, a także w obszarze animacji i gier.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like