Fillamentum – największy czeski producent filamentów, a zarazem druga po PRUSA RESEARCH najbardziej znana firma z kraju naszych południowych sąsiadów, ogłosiła utworzenie nowej marki dla swoich produktów, skierowanej do klientów przemysłowych i profesjonalnych. Premiera Fillamentum Industrial została ogłoszona we wrześniu 2018 r. na targach TCT w Birmingham. Od teraz wszystkie nowe, specjalistyczne filamenty są także dostępne w Polsce, za sprawą generalnego dystrybutora Fillamentum – Openfil.

Fillamentum powstało w 2011 roku jako marka rozwijana przez Parzlich s.r.o., firmę zlokalizowaną w południowo-wschodniej części Czech, w miejscowości Hulín. W maju tego roku, Fillamentum zadebiutowało na praskiej giełdzie papierów wartościowych. Tworząc nową sub-markę, firma zamierza ukierunkować się do wąsko wyspecjalizowanej grupy odbiorców, poszukujących nietypowych produktów, do specjalnych aplikacji.

Na targach TCT zaprezentowano takie materiały jak ASA Extrafill, wysoce elastyczny Flexfill 92A, odporny mechanicznie CPE HG100 oraz HIPS. Dodatkowo wo ofercie pojawił się materiał podporowy, rozpuszczalny w wodzie – BVOH. Jednakże największe zainteresowanie może wzbudzić nowo opracowany materiał PVC, który wprowadzono pod nazwą Vinyl 303. Jest to jeden z pierwszych filamentów wykonanych z polichlorku winylu, dedykowany dla desktopowych drukarek 3D. Materiał powstał we współpracy z niemieckim Resitech Gmbh.

Pełne portfolio produktów Fillamentum i Fillamentum Industrial jest dostępne w sprzedaży w firmie firmy Openfil.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować