Desktop Metal oficjalnie wprowadził do użycia stal nierdzewną 316L do pracy z drukarkami 3D Shop System, działającymi w technologii Binder Jetting. Znana ze swojej odporności na korozję, doskonałych właściwości mechanicznych i możliwość pracy w ekstremalnych temperaturach, stal 316L jest austenityczną stalą nierdzewną, która doskonale nadaje się do wymagających środowisk i zastosowań. Zespół badawczo-rozwojowy Desktop Metal potwierdził, że drukowana i spiekana stal nierdzewna 316L przy użyciu Shop System spełnia standardy MPIF 35 ustanowione przez Metal Powder Industries Federation.

Drukarki 3D Shop System działają w technologii Binder Jetting polegającej na selektywnym natryskiwaniu lepiszcza na sproszkowane materiały (np. stopy metali lub piasek), “sklejaniu” w ten sposób obiektów, a następnie ich utwardzaniu i wypalaniu w piecach, w wysokich temperaturach. Zaletami technologii jest szybka praca, możliwość dowolnego “piętrowania” części w komorze roboczej (w technologiach laserowego spiekania metali są konieczne struktury podporowe utrzymujące detal na stole roboczym) oraz brak konieczności stosowania gazów technicznych.

Drukarka 3D Shop System produkuje końcowe części metalowe do 10 razy szybciej niż w przypadku technologii laserowych (SLM, DMP, DMLS) i pozwala oszczędzać pieniądze na kosztach eksploatacyjnych (m.in. gazach technicznych). Równocześnie należy pamiętać o konieczności posiadania wysokotemperaturowych pieców i wszystkich związanych z tym wyzwaniach. Niemniej jednak, przy prędkościach do 800 cm3/godz. Shop System umożliwia tworzenie partii dziesiątek lub setek skomplikowanych drukowanych części w ciągu zaledwie pięciu godzin.

Źródło: www.desktopmetal.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like