Wydaje się, że nazwa holenderskiego producenta filamentów powstała nie bez kozery. Sugeruje ona dążenie jej inżynierów do permanentego rozwoju. Dowodem na to jest pojawienie się kolejnej już nowości w palecie produktów. Tym razem na tapetę wzięty został popularny materiał – korek.

Dla większości z nas jest on kojarzony tylko i wyłącznie z winem, gdyż branża alkoholowa zgarnia ponad 80% jego światowej produkcji. Jednak stał się również obiektem zainteresowania przemysłu samochodowego czy lotniczego, a nawet zbrojeniowego. Być może to właśnie szerokość spektrum zastosowania skłoniła FormFuturę do zrobienia kroku w jego stronę.

Nawiązujący nazwą do kilku wcześniejszych propozycji EasyCork™ PLA jest rzeczywiście oparty o strukturę filamentu EasyFil™. W swoim składzie zawiera on aż 30% włókien korkowych, co zapewnia mu bardzo niską wagę. Odpowiednio dobrane czynniki wiążące mają zapewnić drukowanym elementom wysoką estetykę oraz właściwości korka, takie jak lekkość i wytrzymałość.

EasyCork-poster2

Producent zaznacza, iż materiał nadaje się do drukowania z dużą szybkością, gwarantując przy tym brak odkształceń oraz znakomitą adhezję powstających warstw. Jego wygląd, a nawet zapach, do złudzenia mają przypominać prawidzwy korek.

Filament EasyCork™ jest dostępny w sprzedaży od dziś. Potencjalny nabywca ma do wyboru jaśniejszy oraz ciemniejszy odcień o standardowych średnicach 1,75 mm oraz 2,85 mm. Z jego portfela zniknie około 33 Euro za pół kilograma materiału. A czy na twarzy dzięki temu pojawi się uśmiech? Oby nie dopiero po winie.

EasyCork-poster

Maciek Stoczkiewicz
Absolwent Fizjoterapii, student Inżynierii Biomedycznej, w wolnych chwilach biega za piłką albo szuka swojego miejsca na Ziemi.

  2 Comments

  1. A czy dysza zapycha się tak jak np. w woodfill?

   1. Tylko jak masz podatną na zapychanie się przez WoodFill dyszę.

  Comments are closed.

  You may also like